Amica No Frost - który model lodówki wybrać?

20 styczeń 2023
Autor:  Artykuł partnera
Amica No Frost - który model lodówki wybrać?

Amica to jeden z najpopularniejszych producentów AGD w Polsce. Sprzęty tej marki cenione są za dobry stosunek jakości do ceny - nic dziwnego, że szukając nowej lodówki, wiele osób sprawdza modele właśnie tego producenta. Każdy, kto w ostatnim czasie wymieniał sprzęt w kuchni, z ulgą przyjął fakt, że wiele lodówek na rynku to modele No Frost. W wersji Full No Frost oznacza to, że minęły już czasy, gdy urządzenie trzeba było regularnie rozmrażać, by pozbyć się niechcianego lodu czy szronu. Jak wybrać lodówkę No Frost, która będzie dobrą inwestycją na długi czas? Pora przyjrzeć się dostępnym możliwościom!

Co to znaczy lodówka No Frost?

Zanim przejdziemy do poleceń kolejnych modeli, dobrze zdawać sobie sprawę, że technologia No Frost może być rozumiana w różny sposób. Obecnie najczęściej na rynku spotykamy Full No Frost, czyli technologię, która działa zarówno w zamrażalniku, jak i w chłodziarce. Jeśli dotyczy tylko tego pierwszego obszaru, mówimy wówczas o Semi No Frost.

W terminologii pojawia się również No Frost Plus - w takiej sytuacji powietrze krążące wewnątrz urządzenia nasycone jest ujemnymi jonami. Co to daje w praktyce? Neutralizuje na przykład niemiłe zapachy.

Gdy wiemy już, co to znaczy lodówka No Frost, pora przejść do innych aspektów, którym dobrze się przyjrzeć przed podjęciem decyzji co do konkretnego modelu.

Oto kwestie, które należy rozważyć przed zakupem:

  • rodzaj lodówki: wolnostojąca czy do zabudowy;
  • wielkość urządzenia;
  • pojemność chłodziarki i zamrażalnika;
  • generowany hałas;
  • klasa energetyczna;
  • dodatkowe funkcje, na przykład tryb wakacyjny;
  • technologie ułatwiające przechowywanie określonego rodzaju żywności, na przykład warzyw i owoców;

Szukając najlepszej lodówki, dobrze mieć założony budżet, jaki chcemy przeznaczyć na nowy sprzęt. Dzięki temu wiemy, w jakim przedziale cenowym możemy się poruszać - nawet wtedy, gdy mamy już upatrzonego producenta.

Amica No Frost - polecane modele

Na jaki wydatek trzeba być przygotowanym, szukając lodówki Amica No Frost? To zależy od tego, jakiego modelu szukamy. Czy ma być to niewielka chłodziarko-zamrażarka, czy może lodówka side by side? Możliwości jest naprawdę wiele - oto urządzenia warte uwagi!

  • AMICA FY5139.3DFBXI - to model side by side, który świetnie sprawdzi się przy większej liczbie domowników. Pojemność chłodziarki to 356 l, zaś zamrażalnika - 203 l. Oprócz Total No Frost, czeka tutaj wiele technologii ułatwiających przechowywanie żywności. Warto zwrócić uwagę na NanoFresh, czyli rozwiązanie sprawiające, że produkty zachowują dłużej świeżość i właściwości odżywcze - to wszystko dzięki zastosowaniu filtra węglowego. Urządzenie może pracować w trybie wakacyjnym oraz jest wyposażone w wygodny dozownik do wody
  • AMICA FD280.3FGAA - urządzenie, które zachwyca designem i świetnie wpisuje się w modny ostatnio styl retro. W odróżnieniu od innych modeli, zamrażalnik o pojemności 54 l jest tutaj na górze, chłodziarka (201 l) - na dole. Za wygodne sterowanie wewnątrz urządzenia odpowiada Simple InsideContro
  • AMICA FK3415.4FZAA - pojemność chłodziarki wynosi tutaj 224 l, zamrażalnika - 94 l. Oprócz Total No Frost warto wskazać inne ciekawe technologie ułatwiające przechowywanie żywności. Na przykład VitControl zapewnia regulację wilgotności za pomocą suwaka - tak, by dostosować jej poziom do przechowywanych w szufladzie warzyw i owoców. FreshZone to zaś pojemnik, w którym temperatura wynosi 0-3 stopnie Celsjusza, stanowiąc idealne warunki do przechowywania mięsa czy ryb

Lodówki Amica w sklepie MediaMarkt są chętnie wybieranymi urządzeniami. Na który model postawić? Wybór sprzętów No Frost jest duży - warto przeanalizować także inne technologie, które gwarantują, że żywność zachowa swój smak i właściwości odżywcze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u