Szpital w Zielonej Górze zapłaci 2,5 mln złotych rocznie więcej za ogrzewanie! (FILM)

22 styczeń 2023
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze zapłaci 2,5 mln złotych rocznie więcej za ogrzewanie! Redakcja

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze szacuje, że koszty ciepła po zmianie taryfy przez zielonogórską elektrociepłownię wzrosną o 82%! 

We wtorek, 17 stycznia zaczęły obowiązywać nowe taryfy za ciepło wprowadzone przez elektrociepłownię w Zielonej Górze. Podwyżka jest znaczna, ponieważ odbiorca indywidualny zapłaci około 57% więcej niż dotychczas. Dużo więcej za ciepło zapłaci także Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, wstępne szacunki wskazują wzrost kosztów o 82%.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców .../p>

Podwyżka dla szpitala

- Wstępne szacunki wskazują, że to będzie podwyżka rzędu 2,5 miliona złotych rok do roku, czyli 82% wzrostu kosztów z tytułu energii cieplnej. Przekładając to na prosty język, dwa miesiące leczenia chemioterapią - podaje Jarosław Sieracki, wiceprezes ds. finansowych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Dotychczas Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze płacił rocznie za energię cieplną około 3 miliony złotych, teraz koszty te wyniosą szacunkowo 5,5 miliona złotych. To jednak niejedyna podwyżka, za jaką muszą zmagać się władze placówki. Zarząd szpitala musiał podnieść także wynagrodzenia kontrahentom z tytułu minimalnej pensji dla pracowników.


Jarosław Sieracki komentuje sprawę podwyżki opłat za energię cieplną. Zobacz materiał poniżej!


- Koszty idą znacząco do góry, kontrakt niekoniecznie. Może być taka sytuacja, że ilość środków, która będzie z Narodowego Funduszu Zdrowia niekoniecznie pokryje koszty działalności szpitala przez cały 2023 rok - dodaje Jarosław Sieracki. 

Szpital szuka i wprowadza oszczędności, jednak nie ma możliwości stałego obniżania kosztów nie ingerując w komfort pacjentów czy pracowników. - Nie chciałbym, żeby to był syndrom Orlenu, więc myślę, że chyba Elektrociepłownia właściwie policzyła koszty i nie zwiększyła swojej marży - podsumowuje Jarosław Sieracki. 

Czytaj także - Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! W nocy i rano drogi mają być oblodzone


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u