Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! W nocy i rano drogi mają być oblodzone

22 styczeń 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Redakcja

Pogoda Lubuskie. W nocy temperatura spadnie poniżej zera. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników w całym województwie. Czekają nas też opady.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla wszystkich powiatów w województwie lubuskim. Synoptycy informują, że temperatura minimalna będzie wynosić około -1°C, z kolei przy gruncie około -2°C.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 17:30 w niedzielę, 22 stycznia, do godziny 9:00 w poniedziałek, 23 stycznia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Będzie ślisko na drogach

Prognozowane opady spowodują, że warunki do jazdy na wielu trasach znacznie się pogorszą. Wówczas w niektórych miejscach na drogach dosłownie tworzy się lodowisko, a wtedy nietrudno o wypadek, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie. Ponadto w takim czasie zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

- Ostatnio w nocy pracowało ponad 50 jednostek sprzętowych w celu zapewnienia jak najlepszych warunków przejazdu. Noga z gazu, uważajmy szczególnie w miejscach oznaczonych "śnieżynką" - apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Nocny pożar w warsztacie samochodowym w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u