Wyłączyła tachograf i ruszyła w trasę. Teraz kobieta ma spore kłopoty

22 styczeń 2023
Autor: 
Wyłączyła tachograf i ruszyła w trasę. Teraz kobieta ma spore kłopoty Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Mundurowi z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali na trasie S3 kierującą ciężarówką, która ingerowała w tachograf. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Inspekcja Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowała pojazdy poruszające się po trasie S3 w rejonie miasta. Do rutynowej kontroli zatrzymali oni między innymi ciężarówkę marki Man.

- Za kierownicą 40-tonowej ciężarówki siedziała kobieta. Kierująca jechała z Poznania do Kołbaskowa w celu załadunku - relacjonują inspektorzy z ITD Gorzów Wielkopolski.

Kierująca ingerowała w tachograf

Tuż po zatrzymaniu zestawu inspektorzy stwierdzili, że w momencie jazdy tachograf rejestrował postój pojazdu oraz odpoczynek kierowcy. Ustalono także, iż oryginalne oprogramowanie tachografu zostało zmienione, dzięki czemu możliwe było ingerowanie w pracę urządzenia i zakłamywanie wskazań dotyczących aktywności kierowcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

To jednak nie wszystko. - Z wyłączonym tachografem kobieta przejechała około 120 kilometrów. W tym czasie drogomierz pojazdu nie dokonywał pomiaru - informuje gorzowska ITD.

Pojazd skierowano do serwisu tachografów, gdzie urządzenie rejestrujące z niewłaściwym oprogramowaniem zostało wymontowane z pojazdu i zabezpieczone w celach dowodowych. Pojazd mógł wyjechać z serwisu dopiero po zainstalowaniu nowego tachografu. Koszty związane z instalacją tachografu musiał pokryć właściciel pojazdu.

Kara dla kierowcy i przewoźnika

Kierująca pojazdem została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych oraz straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto grozi jej dodatkowa odpowiedzialność karna za ingerencję w drogomierz ciężarówki.

Kary nie uniknie również szef kobiety oraz osoba zarządzająca transportem w firmie. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Nocny pożar w warsztacie samochodowym w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u