Kilka dni temu w Krośnie Odrzańskim rozpoczął się kolejny etap inwestycji realizowanej przez Wody Polskie. Wkrótce ruszy podnoszenie zabytkowego mostu, jednak firma Strabag, która jest wykonawcą prowadzi obecnie prace przy przełączaniu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Podczas tych robót na Drodze Krajowej numer 29, na wysokości dworca PKS wprowadzony został ruch wahadłowy.
Korki Krosno Odrzańskie
Prace w rejonie dworca PKS potrwają jeszcze przez okres około dwóch tygodni. W ciągu dnia w godzinach 7-17 ruch regulowany jest ręcznie, natomiast w innych godzinach uruchomiona jest automatyczna sygnalizacja świetlna. Niestety w godzinach szczytu Krosno Odrzańskie bardzo mocno się korkuje. Przejazd przez miasto około 16 może zająć nawet godzinę! W ostatnich dniach korek od ulicy Gubińskiej miał długość około 2 kilometrów podobnie było z drugiej strony.
- Zalecamy (w miarę możliwości) korzystanie, w okresie występowania utrudnień, z dróg alternatywnych - czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sprawdziliśmy, jakie trasy alternatywne mogą wybrać kierowcy, aby ominąć zakorkowane Krosno Odrzańskie. Prezentujemy je poniżej.
- Kierowcy jadący od strony Gubina: Samochody osobowe mogą skorzystać z przeprawy promowej w Połęcku i następnie jechać dalej DW 138 w kierunku DK 29 (29,4 km, czas przejazdu 50 minut). Samochody ciężarowe najbliższą trasę alternatywną mają przez Zieloną Górę.
- Kierowcy jadący od strony Zielonej Góry powinni kierować się na Sulechów i skorzystać z DW 278 do Szklarki Radnickiej, a następnie DW 276 do Krosna Odrzańskiego (63 km, czas przejazdu 60 minut).
Niestety w praktyce trasy alternatywne nie są optymalną możliwością ominięcia zakorkowanego Krosna Odrzańskiego, szczególnie dla kierowców jadących z Zielonej Góry. Po zakończeniu prac w rejonie dworca PKP organizacja ruchu będzie prowadzona według starych zasad, jednak roboty budowlane przeniosą się na drugą stronę Odry - tam również wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na okres około tygodnia.
Czytaj także - Szpital w Zielonej Górze zapłaci 2,5 mln złotych rocznie więcej za ogrzewanie! (FILM)