Ogromne korki w Krośnie Odrzańskim. Przejazd przez miasto zajmuje kilkadziesiąt minut!

23 styczeń 2023
Autor: 
Ogromne korki w Krośnie Odrzańskim. Przejazd przez miasto zajmuje kilkadziesiąt minut! Fot. UM Krosno Odrzańskie

Prace budowlane w Krośnie Odrzańskim. W godzinach szczytu przejazd przez miasto zajmuje nawet kilkadziesiąt minut! 

Kilka dni temu w Krośnie Odrzańskim rozpoczął się kolejny etap inwestycji realizowanej przez Wody Polskie. Wkrótce ruszy podnoszenie zabytkowego mostu, jednak firma Strabag, która jest wykonawcą prowadzi obecnie prace przy przełączaniu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Podczas tych robót na Drodze Krajowej numer 29, na wysokości dworca PKS wprowadzony został ruch wahadłowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybuch w Siecieborzycach. Cztery osoby, w tym dzieci ...

Korki Krosno Odrzańskie

Prace w rejonie dworca PKS potrwają jeszcze przez okres około dwóch tygodni. W ciągu dnia w godzinach 7-17 ruch regulowany jest ręcznie, natomiast w innych godzinach uruchomiona jest automatyczna sygnalizacja świetlna. Niestety w godzinach szczytu Krosno Odrzańskie bardzo mocno się korkuje. Przejazd przez miasto około 16 może zająć nawet godzinę! W ostatnich dniach korek od ulicy Gubińskiej miał długość około 2 kilometrów podobnie było z drugiej strony. 

- Zalecamy (w miarę możliwości) korzystanie, w okresie występowania utrudnień, z dróg alternatywnych - czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sprawdziliśmy, jakie trasy alternatywne mogą wybrać kierowcy, aby ominąć zakorkowane Krosno Odrzańskie. Prezentujemy je poniżej. 

  • Kierowcy jadący od strony Gubina: Samochody osobowe mogą skorzystać z przeprawy promowej w Połęcku i następnie jechać dalej DW 138 w kierunku DK 29 (29,4 km, czas przejazdu 50 minut). Samochody ciężarowe najbliższą trasę alternatywną mają przez Zieloną Górę. 
  • Kierowcy jadący od strony Zielonej Góry powinni kierować się na Sulechów i skorzystać z DW 278 do Szklarki Radnickiej, a następnie DW 276 do Krosna Odrzańskiego (63 km, czas przejazdu 60 minut).

Niestety w praktyce trasy alternatywne nie są optymalną możliwością ominięcia zakorkowanego Krosna Odrzańskiego, szczególnie dla kierowców jadących z Zielonej Góry. Po zakończeniu prac w rejonie dworca PKP organizacja ruchu będzie prowadzona według starych zasad, jednak roboty budowlane przeniosą się na drugą stronę Odry - tam również wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na okres około tygodnia. 

Czytaj także - Szpital w Zielonej Górze zapłaci 2,5 mln złotych rocznie więcej za ogrzewanie! (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u