Gmina Dąbie ma komisarza rządowego. Obowiązki wójta pełni już Bogdan Śnieżek (ZDJĘCIA)

24 styczeń 2023
Autor: 
Gmina Dąbie ma komisarza rządowego. Obowiązki wójta pełni już Bogdan Śnieżek Fot. LUW

Gmina Dąbie. Premier Mateusz Morawiecki powołał komisarza rządowego. Samorządem do czasu nowych wyborów kierować będzie Bogdan Śnieżek.

Gmina Dąbie położona w pobliżu Krosna Odrzańskiego nie ma wójta od grudnia 2022 roku. Był nim Marcin Reczuch, lecz II Wydział Karny Sądu Apelacyjnego w Poznaniu utrzymał wyrok skazujący samorządowca, a więc w konsekwencji nie mógł on dalej pełnić funkcji włodarza gminy.

Bogdan Śnieżek komisarzem rządowym

Przedterminowe wybory wójta gminy Dąbie zaplanowano na 12 marca 2023 roku. Do tej pory ktoś musi kierować jednak samorządem. I tak premier Mateusz Morawiecki zadecydował, że komisarzem rządowym zostanie Bogdan Śnieżek. Do pełnienia funkcji wójta został on powołany z dniem 24 stycznia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

- Bogdan Śnieżek to osoba, która gwarantuje doskonałe przygotowanie samorządu gminy Dąbie do aktu wyborczego. Ma ogromne doświadczenie samorządowe, ponieważ 20 lat był radnym gminnym, potem radnym powiatowym powiatu krośnieńskiego - podkreśla Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Wybrany na komisarza rządowego jest także emerytowanym strażakiem. Wcześniej był komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, a dodatkowo cały czas pełni funkcję prezesa jednostki OSP Osiecznica. Wojewoda zaznaczał, że doświadczenie samorządowe plus doświadczenie strażaka zawodowego Bogdana Śnieżka gwarantują właściwe sprawowanie funkcji wójta.

Bogdan Śnieżek przekazywał w trakcie konferencji, która odbyła się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, że dziękuje za zaufanie i myśli, iż go nie zawiedzie. - Nie zawiodę mieszkańców gminy Dąbie. Wiem, że rolą komisarza jest łączyć, a nie dzielić. Jestem do tej roli, myślę, przygotowany i nie zawiodę oczekiwań - mówił.

Przeczytaj też: Ktoś strzelał do figury Jezusa w gminie Sława. Sprawa trafiła na policję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u