Ktoś strzelał do figury Jezusa w gminie Sława. Sprawa trafiła na policję (ZDJĘCIA)

24 styczeń 2023
Autor: 
Ktoś strzelał do figury Jezusa w gminie Sława Fot. Krzepielów - Społeczność lokalna

Nieznany sprawca strzelał do figury Jezusa w Krzepielowie (gmina Sława). Mieszkańcy zgłosili to na policję i mają nadzieję na zatrzymanie wandala.

Mieszkańcy wsi Krzepielów w powiecie wschowskim w ostatnim czasie zauważyli, że ktoś niszczy publiczne mienie. Uszkodzone, prawdopodobnie przy użyciu wiatrówki, zostały między innymi lustra drogowe zamontowane na skrzyżowaniu oraz przy szkole. Przewrócona została też skrzynka na listy. Ostatnie zdarzenie wprawiło jednak ludzi w osłupienie. Ktoś strzelał do figury Jezusa.

Incydent miał miejsce przy kościele Świętej Trójcy w Krzepielowie. To właśnie tuż obok budynku znajduje się figura Jezusa, który jest przybity do krzyża.

- Zbezczeszczenie, potraktowanie bez należytego szacunku rzeczy, wartości otoczonych powszechnie czcią powinno spotkać się z należytą karą. Wszystko w związku z artykułem 196, który dotyczy obrazy uczuć religijnych - podkreślają mieszkańcy Krzepielowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Sprawa trafiła na policję. Zgłoszenie dostanie też prokuratura

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło już do Komisariatu Policji w Sławie. Mundurowi prowadzą już czynności zmierzające do ustalenia wszystkich szczegółów i okoliczności tego incydentu, które w konsekwencji powinny doprowadzić do wytypowania i zatrzymania sprawcy.

- Czy to robi ktoś z naszych mieszkańców, czy są to przypadkowe osoby, tego nie wiadomo. Gdyby ktokolwiek wiedział o zaistniałych sytuacjach proszony jest o kontakt z policją w Sławie - czytamy na stronie "Krzepielów - Społeczność lokalna".

Sprawę nagłośnił także Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. - Zgłaszamy sprawę do prokuratury. Żądamy ścigania i ukarania sprawcy za dokonaną profanację - informuje. Zgodnie z Kodeksem karnym za taki czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: To był rekordowy rok dla lubuskich strażaków. Łącznie odnotowali ponad 20 tysięcy interwencji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u