Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. Zobacz, jak będzie wyglądała (ZDJĘCIA)

24 styczeń 2023
Autor: 
Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. Zobacz, jak będzie wyglądała Fot. Redakcja, Janusz Kubicki

Zielonogórskie osiedle Czarkowo będzie miało szkołę. Prezydent miasta Janusz Kubicki wydał pozwolenie na budowę placówki. Sprawdź, jak będzie wyglądać.

Osiedle Czarkowo to dynamicznie rozwijające się miejsce w sołectwie Łężyca w zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto. Obecnie mieszka tu już ponad 3,5 tysiąca osób, a deweloperzy cały czas wznoszą kolejne budynki.

Na osiedlu są prywatne żłobki i przedszkola, ale cały czas brakuje szkoły z prawdziwego zdarzenia, co podkreślają mieszkańcy osiedla. Większość dzieci przyjmuje obecnie Zespół Edukacyjny Nr 6 w Zielonej Górze w sołectwie Przylep. Część młodzieży uczęszcza też na przykład do szkoły przy ulicy Spawaczy lub Energetyków.

Osiedle Czarkowo - tak będzie wyglądać szkoła

Nowa placówka oświatowa wybudowana w Zielonej Górze będzie podlegać pod Zespół Edukacyjny Nr 6. Jak podkreślał w ubiegłym roku naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Jarosław Skorulski, będzie ona nowoczesna. W planach jest między innymi stołówka, biblioteka, sala informatyczna i salka sportowa.

Projekt nowego obiektu tworzyła pracownia architektoniczna Arcus. Wiemy już, że zostało wydane pozwolenie na budowę.

- Dziś mogę oficjancie powiedzieć, że projekt budowy szkoły na tym osiedlu uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób, ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie. Będzie to dwukondygnacyjny budynek. W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą tam zostać utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - napisał prezydent Janusz Kubicki na portalu społecznościowym (pisownia oryginalna).

Jak powinna wyglądać szkoła na osiedlu Czarkowo? Poniżej publikujemy zdjęcia!

Przeczytaj też: To był rekordowy rok dla lubuskich strażaków. Łącznie odnotowali ponad 20 tysięcy interwencji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u