Szpital w Zielonej Górze zlikwidował kolejne ogrodzenia. "Nie powinien być otoczony płotem" (ZDJĘCIA)

08 luty 2023
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze zlikwidował kolejne ogrodzenia Fot. Szpital Zielona Góra

Szpital w Zielonej Górze zlikwidował kolejne ogrodzenia okalające teren lecznicy, co cieszy mieszkańców. Już wkrótce mają pojawić się tam rośliny.

"Ogrodzeniowa rewolucja" rozpoczęła się w 2020 roku. Wówczas prezes szpitala Marek Działoszyński zadecydował o zdemontowaniu płotu w regionie głównego budynku szpitala przy ulicy Wazów. Z czasem zniknęło też ogrodzenie przy ul. Waryńskiego, z którą sąsiaduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

- Usuwamy granice oddzielające szpital od miasta - podkreślała Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala.

Zielonogórska lecznica od początku planowała, aby na wolnej przestrzeni znajdowały się przeróżne rośliny. Zarówno ten pomysł, jak i sam demontaż ogrodzenia przypadł do gustu mieszkańcom i spotkał się z dużą aprobatą społeczną. - Super, w końcu będzie ładnie - pisała pani Hanna. - Może chociaż nieduży ogród terapeutyczny. Już od dawna wiadomo, że kontakt z naturą bardzo przyspiesza leczenie, szczególnie u dzieci - komentowała pani Beata.

Szpital w Zielonej Górze zdemontował kolejne ogrodzenia

Ostatnio szpital pozbył się płotów od strony ulic Podgórnej, Zyty i Spokojnej.

- Nasz, położony w środku miasta szpital, nie powinien być wyspą otoczoną płotem. To nie te czasy. Dlatego cieszymy się, że zlikwidowaliśmy kolejne ogrodzenia. Wszystko po to, aby wtopić to wszystko w tkankę miasta - informuje Sylwia Malcher-Nowak.

Jak wskazuje lecznica, likwidacja ogrodzeń to wstęp przed zadaniem "Przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą", dzięki któremu szpital zmienia swoje oblicze. Inwestycja pochłonie 47 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodzi z "Polskiego Ładu", natomiast 17 przeznaczył samorząd Województwa Lubuskiego. W ramach zadania powstaną m.in. nowe drogi, chodniki, oświetlenie i 400 miejsc parkingowych.

Przeczytaj też: Akcja policji z Poznania w Lubuskiem. Zlikwidowano kanał przemytu narkotyków (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u