Strażak z Gorzowa odszedł na emeryturę po 24 latach służby. Koledzy z jednostki zlali go wodą (ZDJĘCIA)

21 luty 2023
Autor: 
Strażak z Gorzowa odszedł na emeryturę po 24 latach służby Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Gorzowski strażak asp. sztab. Paweł Stajkowski odszedł na emeryturę. W Państwowej Straży Pożarnej służył przez 24 lata. Koledzy pożegnali go "na mokro".

Swoją służbę rozpoczął w straży pożarnej 1 marca 1999 roku i był z nią związany do samego końca. Zaczynał jako stażysta i przez kolejne lata piastował kolejno stanowiska ratownika, technika, starszego technika, starszego inspektora, dowódcy sekcji oraz zastępcy dowódcy zmiany. Wszystko po to, aby w 2011 roku objąć stanowisko dowódcy zmiany.

Po 24 latach pracy asp. sztab. Paweł Stajkowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Na pożegnanie z pożarnictwem, zgodnie z tradycją gorzowskich strażaków, koledzy z jednostki zafundowali mu przemarsz w wężowym tunelu i ostatni rzut okiem na Gorzów z podnośnika hydraulicznego. Na koniec była oczywiście zimna kąpiel, a właściwie komendancki prysznic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Dziś, 21 lutego, żegnali go przyjaciele, koledzy, współpracownicy, a także emeryci pożarnictwa. Podczas uroczystego apelu dziękował mu między innymi st. bryg. Krystian Kosela, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

- Powiedzieć o asp. sztab. Pawle Stajkowskim, że to dobry strażak to tak jakby nic nie powiedzieć - podkreślał st. bryg. Kosela.

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Zakończyły się rejsy do Egiptu. Ile osób skorzystało?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u