Na Dzień Kobiet oddaj krew w Zielonej Górze. W podziękowaniu dostaniesz... tulipany

07 marzec 2023
Autor: 
Na Dzień Kobiet oddaj krew w Zielonej Górze Fot. Lubuskie.pl

Oddaj krew i odbierz tulipany. Taka akcja ruszy już w środę w Zielonej Górze. W Dzień Kobiet krwiobus podjedzie pod Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspólnie od 2015 roku organizują różne działania związane z oddawaniem krwi. Dawcy w podziękowaniu otrzymują zwykle paczkę czekolad, ale w ramach akcji prowadzonych przez lubuski samorząd zawsze czeka na nich także nietypowy upominek. Latem były pomidory, jesienią dynie, a teraz przyszedł czas na... rajstopy i tulipany.

Akcja oddawania krwi na Dzień Kobiet

- Krew to jedyny "lek", którego nie da się wyprodukować w sposób sztuczny. Jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom - podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

I tak już w środę, 8 marca, w godzinach 9:00 - 13:00 przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Podgórnej będzie stał krwiobus z RCKiK Zielona Góra. Krew może oddać wówczas praktycznie każdy z nas. Należy spełniać tylko podstawowe wymogi.

- Wystarczy być pełnoletnim, zdrowym i ważyć więcej niż 50 kilogramów. Rano należy zjeść lekkie śniadanie, dzień wcześniej warto się dobrze nawodnić i zabrać ze sobą dowód osobisty - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: Pijany 16-latek zatrzymany w Gubinie. Kierował autem nie posiadając uprawnień


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u