Pociągi z Zielonej Góry do Poznania już jeżdżą. Jakie opinie mają podróżni?

12 marzec 2023
Autor: 
Pociągi z Zielonej Góry do Poznania już jeżdżą. Jakie opinie mają podróżni? Redakcja/Archiwum

Wróciły bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Zielona Góra - Poznań. Mieszane opinie podróżnych. 

W niedzielę, 12 marca nastąpiła zmiana w rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity. Po ponad dwóch latach z Zielonej Góry wreszcie dojeżdżamy pociągiem do Poznania. Na ten dzień czekało wielu mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Wreszcie możliwa jest bezpośrednia podróż pociągiem bez konieczności korzystania z komunikacji zastępczej i przesiadek, jednak podróżni mają mieszane opinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Pociąg Zielona Góra - Poznań

Zapytaliśmy podróżnych co sądzą o przywróceniu bezpośrednich połączeń oraz o czasie podróży. Na pierwsze pytanie odpowiedzi były zgodne, każdy jest zadowolony. Niestety, jeśli chodzi o czas podróży to nie jest już tak kolorowo. 

- Trasę z Zielonej Góry do Zbąszynka pokonaliśmy w 57 minut. Bezpośredni autobus dojeżdżał w około 50 minut - mówi pan Marcin. Niestety nie jest to jedyny opóźniony przejazd w pierwszym dniu bezpośrednich połączeń. - Na stacji w Sulechowie staliśmy 25 minut. Sama podróż z Zielonej Góry do Zbąszynka zajęła 72 minuty! - komentuje pani Marta. 

Warto dodać, że na remontowanym odcinku wciąż trwają prace, jednak mają one nie mieć dużego wpływu na kursowanie pociągów. Remont ma zakończyć się dopiero w II kwartale 2023 roku. Przypomnijmy, że modernizacja linii kolejowej 358 miała na celu zwiększenie prędkości pociągów oraz zmniejszenie czasu przejazdu na trasie Zielona Góra - Zbąszynek o 6 minut. Wartość projektu wyniosła ponad 167 mln złotych.

Jak obecnie kursują pociągi z Zielonej Góry do Poznania i z powrotem?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u