Tragiczny wypadek na krajowej "12" koło Szprotawy. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne

12 marzec 2023
Autor: 
Tragiczny wypadek na krajowej "12" koło Szprotawy. Jedna osoba nie żyje Redakcja/archiwum

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 12. Na obwodnicy Szprotawy zderzyły się dwie osobówki. Jedna osoba zginęła na miejscu, a dwie zostały poszkodowane.

Zgłoszenie wpłynęło do służb ratowniczych w niedzielny wieczór, 12 marca, około godziny 19:00. Na wysokości Szprotawy na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z ulicą Przejazdową zderzyły sie dwa samochody osobowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem marki Ford, włączając się do ruchu na krajowej "12" wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącej Lancii, która poruszała się od strony Żagania. Niestety drugi z kierowców nie miał żadnych szans na uniknięcie zderzenia i tym sposobem doszło do wypadku.

Jedna osoba zginęła

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Niestety w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. To około 70-letnia kierująca Fordem, która zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Ponadto poszkodowane zostały dwie osoby. Trafiły one pod opiekę medyków.

Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tragedii będą teraz ustalać policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga krajowa nr 12 jest całkowicie zablokowana. Jak informuje GDDKiA, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami do godziny 22:00. Objazd ulicami Szprotawy.

Przeczytaj też: Brutalne pobicie w Gorzowie. Zatrzymano czterech mężczyzn, najmłodszy miał 16 lat (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u