Gmina Dąbie ma nowego wójta. "Wygrał z członkiem PiS" - cieszą się ludowcy

13 marzec 2023
Autor: 
Gmina Dąbie ma nowego wójta. "Wygrał z członkiem PiS" Fot. Bogusław Zaraza

Bogusław Zaraza został nowym wójtem gminy Dąbie. Członek PSL wygrał w pierwszej turze przedterminowych wyborów. Ile głosów uzyskał?

Gmina Dąbie straciła wójta, ponieważ ówczesny włodarz Marcin Reczuch stracił władzę po prawomocnym wyroku dotyczącym usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Było to pokłosie zdarzenia z 25 lutego 2019 roku, gdy w Gronowie samochód gaśniczy OSP Szczawno zderzył się z zastępem Państwowej Straży Pożarnej z Krosna Odrzańskiego. Mandat samorządowca wygasł 13 grudnia 2022 roku, natomiast rządy w gminie przejął komisarz rządowy Bogdan Śnieżek powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Bogusław Zaraza został nowym wójtem

W niedzielę, 12 marca, w gminie Dąbie odbyły się przedterminowe wybory wójta. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 7:00 i trwało do 21:00. O stanowisko włodarza gminy ubiegało się troje kandydatów: Krystynę Bryszewska, Bogusław Zaraza (członek PSL) oraz Bogdan Śnieżek (członek PiS).

Ostatecznie jak poinformował Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze Bogumił Hoszowski do wyboru wójta uprawnionych było 3871 osób, natomiast 1639 osobom wydano karty do głosowania. Mieszkańcy oddali 1621 ważnych głosów, z czego aż 890 uzyskał Bogusław Zaraza i to on obejmie stanowisko wójta. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że na Krystynę Bryszewską głosowało ponad 370 osób, z kolei Bogdan Śnieżek zebrał około 350 głosów.

Bogusław Zaraza ma 51 lat i przez 10 ostatnich lat był kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Dodatkowo w latach 1994-1998 był radnym gminy Dąbie.

- Kochani. Bardzo dziękuję Wam wszystkim, za wsparcie, za poparcie i zaufanie. Jeszcze raz Bardzo Wam Dziękuję‼️ Bardzo dziękuję mojej kochanej rodzinie - napisał Bogusław Zaraza w mediach społecznościowych.

"Wygrał z członkiem PiS"

Zwycięstwa nowemu wójtowi gratulował między innymi Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Świetne wieści z województwa lubuskiego! Bogusław Zaraza, członek PSL wygrywa przedterminowe wybory na wójta gminy Dąbie z członkiem PiS już w I turze! Brawo. To znakomity prognostyk przed jesiennymi wyborami! - czytamy.

Przeczytaj też: Brutalne pobicie w Gorzowie. Zatrzymano czterech mężczyzn, najmłodszy miał 16 lat (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u