Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. Budowa pochłonie ponad 20 milionów (ZDJĘCIA)

23 marzec 2023
Autor: 
Szkoła na osiedlu Czarkowo. Budowa pochłonie ponad 20 milionów Fot. Redakcja, UM ZG

To już pewne. Zielonogórskie osiedle Czarkowo będzie miało szkołę. Prezydent miasta Janusz Kubicki podpisał umowę z wykonawcą. Koszt? Przeszło 20 milionów

Osiedle Czarkowo to dynamicznie rozwijające się miejsce w sołectwie Łężyca w zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto. Obecnie mieszka tu już ponad 3,5 tysiąca osób, a deweloperzy cały czas wznoszą kolejne budynki.

Na osiedlu są prywatne żłobki i przedszkola, ale cały czas brakuje szkoły z prawdziwego zdarzenia, co podkreślają mieszkańcy osiedla. Większość dzieci przyjmuje obecnie Zespół Edukacyjny Nr 6 w Zielonej Górze w sołectwie Przylep. Część młodzieży uczęszcza też na przykład do szkoły przy ulicy Spawaczy lub Energetyków.


Dalsza część artykułu pod wideo:


Osiedle Czarkowo - nowa szkoła za ponad 20 milionów

Nowa placówka oświatowa wybudowana w Zielonej Górze będzie podlegać pod Zespół Edukacyjny Nr 6. Jak podkreślał w 2021 roku naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Jarosław Skorulski, będzie ona nowoczesna. W planach jest między innymi stołówka, biblioteka, sala informatyczna i salka sportowa.

Inwestycja obejmuje budowę szkoły podstawowej i przedszkola oraz placu zabaw dla dzieci. Konieczna jest także budowa wewnętrznej sieci uzbrojenia terenu, czyli m.in. sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetleniowej. Ponadto zamontowane zostaną elementy małej infrastruktury, jak ławki czy stojaki na rowery.

Wykonawcą zadania została firma Exalo Drilling z Piły. Całość pochłonie przeszło 20 milionów złotych. Czas realizacji wynosi 17 miesięcy, więc budowa placówki powinna zakończyć się w sierpniu 2024 roku. Dziś umowę z wykonawcą podpisał prezydent Janusz Kubicki.

- Nie jest to koniec ale ... ale tak jak mówiliśmy najpierw szkoła na Energetyków potem Czarkowo. Cieszę się z tego bo jak zawsze nie było to ani łatwe ani proste a jednak. Jest takie przysłowie: "Jak się chce, to się da". Tu też obiecaliśmy, że będzie to ... to robimy. Krok po kroku Zielona Góra zmienia się na lepsze. To już całkiem inne miasto niż było jeszcze kilka lat temu. Zostało przebudowane. (...) Dziej się oj dziej się w naszym kochanym mieście wiele. I to jeszcze nie jest nasze ostatnie słow - napisał włodarz miasta (pisownia oryginalna).

Jak powinna wyglądać szkoła na osiedlu Czarkowo? Poniżej publikujemy zdjęcia.

Przeczytaj też: Wyłudzili unijną kasę z Urzędu Marszałkowskiego. CBA zatrzymało pięć osób


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u