Tężnia solankowa w Szprotawie oficjalnie otwarta. Kosztowała blisko 370 tysięcy (ZDJĘCIA)

23 marzec 2023
Autor: 
Tężnia solankowa w Szprotawie oficjalnie otwarta Fot. Gmina Szprotawa

Tężnia solankowa w Szprotawie już działa. Inwestycja w Parku Goepperta została zrealizowana za blisko 370 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Szprotawy mogą już korzystać z tężni solankowej, która powstała w Parku Goepperta przy ulicy Bronka Kozaka. Jej zdrowotne właściwości wspierają funkcjonowanie układu oddechowego i przynoszą ulgę osobom borykającym się z alergią, astmą, zapaleniem zatok czy migrenami.

- "Nadmorski" spacer w Szprotawie? Proszę bardzo! Moda na korzystanie z miejskich tężni ogarnia całą Polskę. Pora, więc, aby też w naszej gminie powstał pierwszy taki obiekt - podkreślał jeszcze przed budową Mirosław Gąsik, burmistrz gminy Szprotawa.

Tężnia solankowa Szprotawa - kosztowała prawie 370 tysięcy

Za kompletnie przygotowanie tężni solankowej wraz z wyposażeniem i zadaszeniem odpowiadała firma ZISCO ze Szprotawy, która wyceniła prace na 369 tysięcy złotych. Prócz samej tężni do zadań wykonawcy należała również dostawa i montaż małej infrastruktury, czyli ławek z oparciem, koszy na śmieci czy stojaków na rowery. Firma przygotowała także między innymi zewnętrzne oświetlenie terenu tężni.

W ramach inwestycji w wielu miejscach odtworzono także dawne skwery i rabaty, które obsadzone zostały ozdobnymi roślinami. Całość dopełnia fontanna "Delfiny", która nawiązuje do barokowej szprotawskiej rybki, dawniej zwanej "studnią delfina".

- Z dumą oddajemy do dyspozycji mieszkańców i turystów odrestaurowany i uporządkowany park miejski. Zachęcam do spacerów i relaksu w Parku Goepperta, którego całe piękno dostrzeżemy, gdy na dobre zazielenią się drzewa i krzewy oraz rozbrzmi śpiew ptaków. Korzystajmy wspólnie z zielonych płuc Szprotawy i solnego aerozolu nowej tężni. Odpoczynek w takim mikroklimacie to odprężenie i wzmocnienie całego organizmu - zaznacza włodarz Mirosław Gąsik.

Zadowolenia z inwestycji nie kryją mieszkańcy miasta oraz gminy. - Fantastycznie. Mamy się czym pochwalić. Szprotawa odkrywa swoje uroki - komentuje pani Joanna. Podobnego zdania jest pani Hanna: "Wow. Wszystko wygląda cudownie".

Przeczytaj też: Wielka akcja policji na krajowej "12" w Lubuskiem. Polecą prawa jazdy i mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u