Poszukiwany schował się pod podłogą na strychu. Zatrzymali go policjanci z Sulechowa i Wolsztyna

23 marzec 2023
Autor: 
Poszukiwany schował się pod podłogą na strychu. Zatrzymali go policjanci Fot. KPP Wolsztyn

Policjanci z Sulechowa i Wolsztyna zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany. Przestępca ukrył się na strychu, a dokładniej pod podłogą.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulechowie od kilku miesięcy poszukiwali mężczyzny, wobec którego sąd wydał dwa zarządzenia i dwa nakazy doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. Przestępca skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, lecz we wtorek, 21 marca, pojawił się przełom w sprawie.

- Policjanci uzyskali informacje, że może znajdować się na terenie swojej posesji na terenie gminy Siedlec. Mundurowi objęli obserwacją dom oraz drogi prowadzące w jego kierunku. Sprawdzili też najbliższą okolicę. Po pewnym czasie zapukali do drzwi domu - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik policji w Wolsztynie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Ukrył się pod podłogą na strychu

Na teren posesji we wczesnych godzinach porannych weszli funkcjonariusze z Sulechowa oraz Wolsztyna. Domownicy wmawiali, że poszukiwany był w domu kilka dni wcześniej, lecz teraz nie wiadomo, gdzie przebywa. Policjanci nie uwierzyli w ich słowa i postanowili dokładnie przeszukać budynek.

- Przeszukanie parteru nie przyniosło efektów, więc policjanci przenieśli się na poddasze. Tam mundurowi zwrócili uwagę na fragment podłogi, przyległy bezpośrednio do komina, który był ruchomy. W rzeczywistości była to pokrywa niewielkiej skrytki umieszczonej pod podłogą, w której znajdował się poszukiwany - informuje asp. sztab. Adamczyk.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji w Sulechowie. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwa trafi do więzienia. Mowa tu między innymi o jeździe pod wpływem alkoholu oraz kradzieżach.

Przeczytaj też: Wyłudzili unijną kasę z Urzędu Marszałkowskiego. CBA zatrzymało pięć osób


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u