Protest rolników. Już jutro będą blokować drogę koło Sulechowa

23 kwiecień 2023
Autor: 
Protest rolników. Już jutro będą blokować drogę koło Sulechowa Redakcja

Już jutro koło Sulechowa odbędzie się protest rolników. Ci planowo mają blokować węzeł trasy S3 przez 4 godziny. Szykują się spore utrudnienia w ruchu.

Protesty rolników odbywają się niemalże codziennie w wielu miejscach na terenie Polski. W ten sposób rolnicy sprzeciwiali się wobec polityki rządu i zboża, które trafia do naszego kraju z Ukrainy. Dziś, 19 kwietnia, minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus zapowiedział, że transporty ukraińskiego zboża będą przejeżdżały przez Polskę wyłącznie tranzytem. Wielu protestujących nie wierzy jednak w zapewnienia rządzących.

- To, czego my się domagamy, to jest przywrócenie cła. To jest jedyne rozwiązanie. Do dziś Polska nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej kwestii. Nie wystosowaliśmy żadnego oficjalnego dokumentu, żeby to było zrobione - mówił podczas Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Jutro protest rolników koło Sulechowa

Strajk odbędzie się także na terenie województwa lubuskiego. Rolnicy wyjadą na drogę w pobliżu Sulechowa już w poniedziałek, 24 kwietnia. Protest będzie polegał przede wszystkim na blokadzie węzła trasy S3 ulokowanego przy mieście. Ciągników najprawdopodobniej będzie sporo, dlatego utrudnienia mogą być bardzo duże.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Protest rolników planowo rozpocznie się o godzinie 10:00 i ma potrwać do godziny 14:00. Uczestnicy manifestacji mają blokować między innymi rondo na skrzyżowaniu ulicy Odrzańskiej z drogą krajową nr 32 oraz rondo łączące ulicę Warszawską z drogą do Cigacic.

- Protest będzie się odbywał pomiędzy rondami i na rondach. Ograniczony będzie zjazd lub wjazd z drogi S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego oraz zjazd z trasy S3 do miasta, a także w kierunku Poznania i Sławy. Osoby planujące w tym dniu podróże mogą napotkać utrudnienia - czytamy w komunikacie gminy Sulechów.

Urząd Miejski w Sulechowie przekazuje dodatkowo, że podczas rozmów z organizatorem protestu rolników ustalono, iż o każdej pełnej godzinie odbędzie się 15-minutowe zwolnienie blokad, aby przepuścić oczekujące pojazdy.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Sławy. Mężczyzna spadł z drabiny. Wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u