Enea Falubaz Zielona Góra znów wygrywa na wyjeździe tym razem z Wybrzeżem Gdańsk!

23 kwiecień 2023
Autor: 
Enea Falubaz Zielona Góra znów wygrywa na wyjeździe tym razem z Wybrzeżem Gdańsk! Enea Faluabz Zielona Góra

Drugi mecz Falubazu w sezonie i druga wygrana na koncie! Zielonogórzanie wygrywają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 53:37!

Enea Falubaz Zielona Góra zrewanżował się na wybrzeżu za porażkę z poprzedniego sezonu i pewnie wygrał ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Były to drugie w sezonie zawody dla drużyny z Zielonej Góry w ramach 1. ligi żużlowej. Zielonogórzanie wciąż nie ścigali się na własnym torze, jednak najbliższe spotkanie już w ostatnią niedzielę kwietnia. Wówczas do Zielonej Góry przyjedzie drużyna z Bydgoszczy. 

Falubaz świetnie rozpoczął bieżący sezon od wysokiej wygranej na wyjeździe z ROW Rybnik 52:38. Kolejne emocjonujące zawody zielonogórzan rozpoczęły się w niedzielę, 23 kwietnia punktualnie o godzinie 14.

Falubaz Zielona Góra z drugą pewną wygraną w sezonie

Początek spotkanie znacząco się przedłużał. W pierwszym biegu najpierw taśmy dotknął Mads Hansen, następnie w powtórce przewrócił się Miłosz Wysocki. Ostatecznie w trzecim podejściu udało się odjechać cały wyścig, który pewnie wygrała para zielonogórzan. W biegu juniorskim świetnie spisał się Michał Curzytek zdobywając trzy punkty, jedno oczko dowiózł Dawid Rempała. 

Drużyna z Zielonej Góry cały czas powiększała swoją przewagę punktową nad rywalami. Gospodarze pierwsze zwycięstwo w meczu zanotowali dopiero w 12. biegu po błędzie pary juniorów z Zielonej Góry. Wybrzeże Gdańsk wygrało wówczas 5:1, jednak nie wpłynęło to znacząco na wynik spotkania. 

Podczas niedzielnych zawodów świetnie pokazali się Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski, którzy zdobyli łącznie 27 punktów. Z juniorów najlepiej pojechał Michał Curzytek, który zdobył 5 oczek. 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Norbert Kościuch (3+1*), Nicolai Klindt (7), Mads Hansen (9), Daniel Kaczmarek (1+1*), Michael Jepsen Jensen (11), Seweryn Orgacki (1+1*), Miłosz Wysocki (4+1*), Keynan Rew (1+1*) 

Enea Falubaz Zielona Góra: Przemysław Pawlicki (14+1*), Rasmus Jensen (10+1*), Rohan Tungate (9+2*), Krzysztof Buczkowski (13), Michał Curzytek (5), Dawid Rempała (2),

Czytaj także - Gra słów. Jakie tajemnice kryją nazwy miast, miasteczek oraz rzek


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u