Uwaga kierowcy. Od poniedziałku utrudnienia w centrum Zielonej Góry. Szykują się korki (MAPA)

23 kwiecień 2023
Autor: 
Uwaga kierowcy. Od poniedziałku utrudnienia w centrum Zielonej Góry Redakcja/archiwum

Od 24 kwietnia kierowców czekają spore utrudnienia w centrum Zielonej Góry. Częściowo zostanie zablokowana ulica Batorego. Będą tworzyć się korki.

Robotnicy rozkopią ulicę Stefana Batorego w Zielonej Górze na odcinku od ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego do ronda Anny Borchers łączącego ul. Batorego, Dworcową i Herberta. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 24 kwietnia.

- Prace ziemne będą realizowane w ramach zadania "Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra". Roboty budowalne będą związane z budową kolektora deszczowego - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Będą spore utrudnienia

Na czas robót nastąpi zmiana organizacji ruchu. W związku z realizowanymi pracami w centrum miasta z pewnością będą tworzyć się korki.

- Samochody osobowe jadące od ronda Anny Borchers w stronę centrum, muszą skręcić w prawo przed Izbą Administracji Skarbowej, przejechać przez bramę, następnie jechać wzdłuż budynku, aby wyjechać na parkingu przy Centrum Nauki Keplera (wyjazd od strony wejścia). Analogicznie, jadąc od ulicy Kupieckiej, musimy kierować się na ul. Dąbrowskiego, za Urzędem Komunikacji Elektronicznej skręcić w prawo, jechać wzdłuż budynku, przejechać przez bramę przy IAS i wyjechać na ul. Batorego - czytamy w komunikacie magistratu.

Sprawa ma się inaczej jeśli mówimy o samochodach ciężarowych. W tym wypadku kierowcy będą zmuszeni do objazdów ulicami Aglomeracyjną, Zjednoczenia oraz Dąbrówki, ponieważ będzie obowiązywał zakaz wjazdu na al. Wojska Polskiego.

Poniżej zamieszczamy schemat organizacji ruchu, który udostępnił Urząd Miasta Zielona Góra. Dodatkowo inaczej będą jeździły autobusy MZK. Więcej informacji: "Autobusy MZK Zielona Góra pojadą inaczej. Wszystko przez utrudnienia w centrum".

Przeczytaj też: Protest rolników. Już jutro będą blokować drogę koło Sulechowa


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u