Usłyszymy syreny

20 wrzesień 2016
Autor: 
Pixabay

W czwartek 22 września w godzinach 12.00-12.30, na obszarze województwa lubuskiego, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.

Nadany zostanie komunikat:- ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syreny, trwający 3 min - odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny, trwający 3 min. Sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.

Nadawanie sygnałów alarmowych ma na celu sprawdzenie i doskonalenie przygotowania systemu do działania, weryfikację i doskonalenie procedur, a także kształcenie nawyków mieszkańców w zakresie utrwalania rodzajów alarmów i sygnałów alarmowych prowadzonych zgodnie z planem działania Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego na 2016 r.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u