Lubuska Odnowa Wsi 2023. Pieniądze dla organizacji podzielone. Zobacz, kto dostał dotację

06 maj 2023
Autor: 
Lubuska Odnowa Wsi 2023. Zobacz, kto dostał dotację Redakcja

Lubuska Odnowa Wsi. Znamy wyniki szóstej edycji konkursu dla organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich. Dotację otrzymało 107 projektów z regionu.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny zorganizował konkurs Lubuska Odnowa Wsi. To inicjatywa skierowana przede wszystkim do organizacji pozarządowych na terenach wiejskich, która od sześciu lat z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponadto drugi raz osobno podzielono środki na Koła Gospodyń Wiejskich.

- Koncepcja Lubuskiej Odnowy Wsi powstała w 2018 roku. Już wtedy, w ramach pierwszego naboru wpłynęło prawie 200 ofert na prawie 2 miliony złotych - podkreśla Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Lubuska Odnowa Wsi - wyniki konkursu

W roku 2023 w ramach programu Lubuska Odnowa Wsi dofinansowanie otrzymało 107 projektów. To 81 NGO, czyli organizacji pozarządowych oraz 26 Kół Gospodyń Wiejskich. Łączna kwota dotacji wynosi prawie 800 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Pieniądze w kwocie 7,5 tys. zł. otrzymały między innymi jednostki OSP w Lipinkach Łużyckich, Dąbiu, Ciemnicach oraz Krzeszycach. Klub Sportowy Chrobry Brójce (7,5 tys. zł) zorganizuje turniej w piłkę nożną dla dzieci, z kolei Klub Sportowy "Zorza" w zielonogórskiej Ochli (7,5 tys. zł) przeznaczy środki na wojewódzkie rozgrywki piłki nożnej.

Jeśli już mowa o Kołach Gospodyń Wiejskich to dotację otrzymało na przykład koło z miejscowości Urzuty (3,8 tys. zł), które zrealizuje zadanie "Ogrody tlenowe szansą dla Świata". Kasa trafiła też do KGW w Leśniowie Małym (blisko 7,5 tys. zł) na projekt pod hasłem "Leśniów Mały pokoleniowo aktywnie i zdrowo".

- Te dofinansowania mogą wydawać się dla niektórych niewielką kwotą, ale z moich obserwacji wynika, że jest to olbrzymi zastrzyk gotówki dla lubuskich organizacji, które dzięki funduszom Lubuskiej Odnowy Wsi mogą realizować statutowe cele - mówi Zbigniew Kołodziej, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Szczegółową listę beneficjentów publikujemy poniżej.

Przeczytaj też: Wpadł obywatel Ukrainy z fałszywym prawem jazdy. "Nie przyznał się do winy"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u