Krosno Odrzańskie doczeka się obwodnicy? Wojewoda zdobył ważny podpis!

16 czerwiec 2023
Autor: 
Krosno Odrzańskie doczeka się obwodnicy? Wojewoda zdobył ważny podpis! Redakcja/Archiwum

Krosno Odrzańskie wreszcie doczeka się obwodnicy? Wojewoda lubuski wrócił z Warszawy z ważnym podpisem. 

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak pojechał do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka ze skorygowanym programem inwestycyjnym dla obwodnicy Krosna Odrzańskiego w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic i wrócił z ważnym podpisem. - Niewielu wierzyło, że doczekamy tego momentu… - napisał w mediach społecznościowych Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Budowa obwodnicy dla Krosna Odrzańskiego coraz bliżej!

Mieszkańcom Krosna Odrzańskiego budowa obwodnicy marzy się od wielu lat. Jeszcze w 2017 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła opracowanie dokumentacji technicznej pod budowę nowej drogi. Przez kolejne lata temat był zamiatany pod dywan, jednak nadchodzące wybory sprawiły, że budowa obwodnicy znów staje się realna.

Nie jedna a sześć obwodnic powstanie w województwie lubuskim w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. Nowe drogi mają powstać także w obrębie Strzelec Krajeńskich, Kostrzyna nad Odrą, Dobiegniewa, Przytocznej oraz Wschowy i Dębowej Łęki.

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace budowlane. W przypadku Krosna Odrzańskiego jeszcze w 2019 roku przygotowano trzy warianty przebiegu planowanej obwodnicy. Jeden wariant zakłada przebieg trasy od zachodniej części miasta, natomiast dwa pozostałe wskazują na wschodnią stronę. 

Mieszkańcy nie do końca wierzą w przedwyborcze obietnice

- Nie uwierzę w to jak nie zostanie wybudowana… rok wyborczy to trzeba ludziom obiecać… - komentuje Pan Tomasz. Podobnego zdania jest spora część mieszkańców Krosna Odrzańskiego, którzy w mediach społecznościowych informację o budowie obwodnicy nazywają wprost kiełbasą wyborczą. 

Czytaj także - Strzelanie, zatrzymania i pomoc medyczna. Zobacz, jak ćwiczą służby w Lubuskiem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u