"Zjednoczeni krwią". Mundurowi połączyli siły i oddali ponad 82 litry krwi (ZDJĘCIA)

07 wrzesień 2023
Autor: 
"Zjednoczeni krwią". Mundurowi połączyli siły i oddali ponad 82 litry krwi Fot. Lubuska Policja, RDLP Zielona Góra

Przeszło 82 litry krwi zebrano podczas akcji "Zjednoczeni krwią", do której włączyły się wszystkie lubuskie służby. Najcenniejszym darem podzieliły się 184 osoby.

Zbiórka krwi ruszyła w środę, 6 września, w Ośrodku Wypoczynkowym "Leśnik" w Łagowie. To właśnie tam zjechali przedstawiciele wszystkich lubuskich służb. Była między innymi Państwowa Straż Pożarna, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Szczecinie, Lubuska Policja czy Straż Graniczna.

- Była to idealna okazja do tego, aby pomóc uratować czyjeś życie, dlatego też służby mundurowe nie mogły przejść obok niej obojętnie. Ten płyn jest dla wielu osób nadzieją na odzyskanie zdrowia w trudnych chwilach - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskich policjantów.

W tym roku odbyła się trzecia edycja akcji "Zjednoczeni krwią". Koordynowali ją leśnicy z południa województwa lubuskiego. - W wydarzeniu uczestniczyli krwiodawcy reprezentujący 20 formacji mundurowych z terenu województwa lubuskiego. To nie tylko akt oddawania krwi, ale także akt solidarności i wspólnoty - zaznacza Ewelina Fabiańczyk, rzecznik RDLP Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Zebrano ponad 82 litry krwi

Łącznie w trakcie wydarzenia zarejestrowanych zostało 196 krwiodawców. Najcenniejszym darem podzieliły się 184 osoby. Od każdego pobrano 450 ml krwi, co daje blisko 83 litry tej bezcennej substancji, która pomoże uratować życie wielu potrzebujących.

- To niesamowite, że nasza wspólna mobilizacja przyniosła taki wspaniały rezultat. Dziękujemy każdemu za waszą hojność i odwagę, ponieważ każda kropla krwi ma ogromne znaczenie. Razem możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy - dodaje Ewelina Fabiańczyk z Lasów Państwowych.

W 2024 roku organizatorem akcji będzie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Po wypadkach policja sprawdziła łuk na wojewódzkiej "282" koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u