Jak ma nazywać się kąpielisko w Zielonej Górze? Miasto ogłosiło konkurs

19 wrzesień 2023
Autor: 
Jak ma nazywać się kąpielisko w Zielonej Górze? Fot. UM ZG

Kąpielisko w Zielonej Górze wciąż jest w budowie, a termin cały czas się przesuwa. Teraz miasto ogłosiło konkurs na jego nazwę. Co jest do wygrania?

Prace budowlane związane z budową kąpieliska z prawdziwego zdarzenia przy ulicy Botanicznej w Zielonej Górze ruszyły w sierpniu 2022 roku. Inwestycję wartą blisko 90 milionów złotych realizuje firma Exalo Drilling. Docelowo będziemy mieli tam między innymi piaszczystą plażę, domki letniskowe, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw czy brodzik dla najmłodszych.

Wykonawca inwestycji cały czas pracuje. Od miesięcy widać już ogólny zarys całego kompleksu. Zamontowano zjeżdżalnie oraz pojawiły się elementy minigolfa i parku linowego. Zakończenie prac budowlanych i oddanie inwestycji do użytku przewidywano na wakacje 2023 roku. Później pojawiła się informacja o wrześniu, a obecnie mówi się już o początku 2024 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

- Wiem, że nie udało się otworzyć kąpieliska w trakcie tegorocznych wakacji. Też tego bardzo żałuję i jestem wykurzony, ale ... ale co się odwlecze to nie uciecze. Nie zawsze wszystko idzie tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Pamiętacie informację o wykopaliskach? To jedna z przyczyn opóźnienia. Pamiętacie informacje o niskim stanie wód na Dzikiej Ochli? To kolejna z przyczyn. A jest ich jeszcze kilka. Nie ma co się nad nimi rozwodzić. Kąpielisko będzie. I to nie jest nasze ostatnie słowo jak mawiał klasyk. A że będą tacy bo narzekają? Ano taka ich rola narzekają, obgadują ale nigdy nic samemu nie zrealizują - komentuje prezydent Janusz Kubicki na portalu społecznościowym (pisownia oryginalna).

Konkurs na nazwę kąpieliska

Kąpielisko w Ochli, choć tak naprawdę nie znajduje się na terenie sołectwa, zdaniem urzędników powinno mieć swoją nazwę. I tak Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił konkurs dla mieszkańców.

- Lazurowa woda, gigantyczne kolorowe zjeżdżalnie i delikatny piasek. Kąpielisko w Ochli zachwyca. Potrzebuje jeszcze tylko odpowiedniej nazwy. Ta, która zwycięży, w formie grafiki przywita gości wchodzących na kąpielisko, natomiast autor otrzyma roczny karnet rodzinny na korzystanie z obiektu ufundowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - informuje magistrat.

Miasto czeka na propozycje nazw dla kąpieliska do 29 września. Można zgłaszać je na specjalnej stronie: Konsultacje JST.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje motocyklista


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u