Zobacz, jak ćwiczą kontrterroryści. W akcji wykorzystano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

19 wrzesień 2023
Autor: 
Zobacz, jak ćwiczą kontrterroryści Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Funkcjonariusze z elitarnych jednostek szkolili się w udzielaniu pomocy medycznej podczas działań bojowych. Kiedy prowadzony jest ostrzał, stanowi to trudne zadanie.

Kontrterroryści to policjanci wyspecjalizowani w zatrzymywaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców czy zwalczania najpoważniejszych zagrożeń. Ich działania należą do bardzo ryzykownych, ponieważ często towarzyszy im zagrożenie dla własnego zdrowia, a nawet życia. W tym celu muszą być świetnie wyszkoleni, więc stale podnoszą swoje kwalifikacje.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim wraz z Centralnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji "BOA" ćwiczyli na terenie poligonu wojskowego w Wędrzynie. W działaniach uczestniczyła też między innymi załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego i przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Lublińcu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Medycyna pola walki

Realne scenariusze działań kładły przede wszystkim nacisk na medycynę pola walki w ramach wytycznych TCCC (Tactical Combat Casaulty Care). Kiedy część mundurowych udzielała poszkodowanym pomocy, inni musieli zabezpieczać ich przed ostrzałem.

- Mundurowi poza neutralizacją napastników, muszą jeszcze zadbać o osoby ranne. To na polu walki, kiedy prowadzony jest ostrzał, stanowi niezwykle trudne zadanie. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach teoretycznych, aby następnie nabytą wiedzę wypróbować w praktyce - relacjonuje mł. asp. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Kontrterroryści z SPKP Gorzów Wielkopolski zorganizowali takie ćwiczenia po raz trzeci. W tym roku dla uczestników przygotowano także zadania polegające na przeprowadzeniu zabiegów medycznych w warunkach nocnych. To wiązało się z koniecznością wykorzystania sprzętu noktowizyjnego.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje motocyklista


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u