Uwaga kierowcy! Od jutra remont węzła łączącego A2 z S3 w Lubuskiem. Będą objazdy

24 wrzesień 2023
Autor: 
Uwaga kierowcy! Od jutra remont węzła łączącego A2 z S3 w Lubuskiem Fot. Google Earth

Od jutra, 25 września, kierowców czekają utrudnienia na autostradzie A2. To z powodu remontu, który będzie przeprowadzany na węźle Jordanowo koło Świebodzina.

Remont na autostradzie A2 w Lubuskiem ruszy 25 września. Prace modernizacyjne będą wykonywane na węźle Jordanowo, który łączy trasę z drogą ekspresową S3. Jak zaznaczają drogowcy wymiana nawierzchni w tym miejscu jest konieczna zgodnie z zapisami w wieloletnim planie utrzymaniowym.

Zamknięte zjazdy i objazdy

- Prace zostały podzielone na etapy. Pierwszy będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach zjazdowych węzła. W związku z tym, dla kierowców podróżujących autostradą A2 i chcących zjechać w kierunku drogi S3 zostaną wytyczone objazdy - informuje Autostrada Wielkopolska II, która zarządza autostradą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

I tak kierowcy podróżujący od strony Świecka, którzy chcieliby znaleźć się na trasie S3, będą musieli zjechać na węźle Torzym. Następnie drogą wojewódzką nr 138 podjechać do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Torzymiu i dalej udać się w kierunku Świebodzina.

Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy objazd poprowadzi przez węzeł Trzciel i drogę krajową nr 92. Dotyczy on jednak tylko pojazdów o masie niższej niż 7 ton. Kierowcy cięższych samochodów będą musieli zjechać jeszcze szybciej, bo na węźle Nowy Tomyśl. Tam objazd prowadzi przez wojewódzką "305", a następnie krajową "92".

- Czas realizacji prac na łącznicach zjazdowych szacowany jest na około 16 dni. Spółka Autostrada Wielkopolska II zobowiązała wykonawcę do terminowego ich wykonania. Warto jednak pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne, czyli silny wiatr czy deszcz, mogą wpłynąć na czas realizacji - przekazują drogowcy.

Po zakończeniu remontu łącznic zjazdowych prace przeniosą się na łącznice wjazdowe. O tym drogowcy będą jednak informować w późniejszym terminie. Poniżej umieszczamy dokładne schematy z objazdami dla kierowców.

Przeczytaj też: Wypadek na A18 w Lubuskiem. Auto mocno zniszczone po zderzeniu z ciężarówką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u