18,5 miliona na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Lubuskiem. Kto dostał kasę?

25 wrzesień 2023
Autor: 
18,5 miliona na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Lubuskiem Fot. GDDKiA

Lubuskie samorządy otrzymały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do województwa trafiło ponad 18,5 miliona złotych. Sprawdź, co powstanie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce jako wsparcie w realizacji zadań na drogach. Tym razem postanowiono na inwestycje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego na lokalnych trasach.

- Dzięki temu nasze powiaty i gminy zrealizują w najbliższym czasie 33 nowe zadania służące poprawie bezpieczeństwa - poinformował wojewoda Władysław Dajczak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Kto dostał pieniądze? Jakie inwestycje powstaną?

Najwięcej, bo aż przeszło 5,37 miliona złotych otrzymała gmina Deszczno w powiecie gorzowskim. Samorząd zamierza przebudować ulice Lubuską, Krupczyńską i Gorzowską w zakresie drogi dla pieszych i rowerów oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego w Karinie, Deszcznie i Brzozowcu. Mniejszą kwotę (ponad 1,88 mln) otrzymał powiat wschowski na przebudowę drogi nr 1006F polegającą na wykonaniu chodnika i kanalizacji deszczowej.

Pieniądze trafiły też między innymi do powiatu zielonogórskiego (129 tys. zł), który ma poprawić bezpieczeństwo na ulicy Styczniowej w Sulechowie i Dworcowej w Babimoście. Ponadto 290 tysięcy powędrowało do gminy Żagań. Samorząd postanowił doświetlić dwa przejścia dla pieszych na ul. Żaganny (przy galerii A Centrum i przy punkcie przesiadkowym) oraz wybudować drogę pieszo-rowerową przy ul. Młynarskiej.

Szczegółowa lista projektów: RFRD Lubuskie

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Policjant wybił szybę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u