Zielona Góra: Zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Policjant wybił szybę

25 wrzesień 2023
Autor: 
Zielona Góra: Zatrzasnęła dziecko w samochodzie Fot. KMP Zielona Góra

Policjant wybił szybę w samochodzie w Zielonej Górze i uwolnił dziecko. Matka nie mogła dostać się do malca, bo zatrzasnęła kluczyki w aucie.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 września. W godzinach popołudniowych na terenie Zielonej Góry kobieta przypadkowo zatrzasnęła kluczyki w aucie. Tym sposobem w środku uwięzione zostało dziecko, które odebrała ze żłobka. Znajdowało się ono w foteliku.

- Nieznany mężczyzna podbiegł do dzielnicowego z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze i poprosił o pomoc. Potrzebna była szybka interwencja, bo na zewnątrz panowała wysoka temperatura, a szybko nagrzewające się wnętrze auta mogło stanowić zagrożenie dla małego dziecka - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskich policjantów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Dziecko w samochodzie - policjant wybił szybę

Sierżant sztabowy Mariusz Kowalski szybko znalazł się we wskazanym miejscu, gdzie spotkał przejętą kobietę. Policjant próbował dostać się do samochodu w różny, nieinwazyjny sposób, lecz niestety nie przyniosło to skutku.

- Po rozmowie z właścicielką wspólnie podjęli decyzję, że niezbędne w tym wypadku jest wybicie jednej z szyb. Dzielnicowy użył swojej pałki służbowej, stłukł szybę i uwolnił dziecko. Kobieta podziękowała policjantowi i pojechała do warsztatu, żeby naprawić uszkodzoną szybę - informuje podinsp. Stanisławska.

Tym razem interwencja zakończyła się szczęśliwie, jednak nie możemy zapominać o potencjalnych tragicznych skutkach, jakie mogą wyniknąć z takich zdarzeń. Funkcjonariusze przypominają, że niezależnie od tego, jak krótko pozostawiamy dziecko w samochodzie, niebezpieczeństwo może zaistnieć bardzo szybko.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzenie osobówek. Dwie osoby poszkodowane


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u