Przedstawiciele nigeryjskiego uniwersytetu z wizytą w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA I FILM)

13 październik 2023
Autor: 
Przedstawiciele nigeryjskiego uniwersytetu z wizytą w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej

Uniwersytet Zielonogórski podpisał współpracę z Uniwersytetem z Nigerii - Nasarawa State University Keffi. Będzie ona polegała przede wszystkim na wymianie studenckiej i wymianie kadry naukowej.

Umowę podpisali prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Prof. Suleiman Bala Mohammed - prorektor Nasarawa State University Keffi. To pierwszy uniwersytet z Afryki, z którym uczelnia nawiązała współpracę.

- Uczelnia Nasarawa State University Keffi prowadzi tak jak u nas kierunki od medycznych po artystyczne. Zatrudnia ponad 100 profesorów, a więc jest to bardzo zbliżony potencjał do naszej uczelni. Mają za to więcej studentów. Na nigeryjskiej uczelni kształci się 35 tys. osób, a na naszej uczelni niecałe 10 tysięcy – mówił prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

Władze uczelni z Nigerii również bardzo cieszą się na rozpoczęcie tej współpracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

- Mamy nadzieje, że będziemy mogli wysyłać tutaj na Uniwersytet Zielonogórski jak najwięcej studentów na studia magisterskie i na doktoraty. Ta współpraca ma również zaowocować wspólnymi publikacjami i projektami jakie będą prowadzili naukowcy z obu uniwersytetów - dodał Prof. Suleiman Bala Mohammed.

Podczas wizyty w Zielonej Górze delegacja z Nigerii odwiedziła także Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, gdzie mogli dowiedzieć się o kształceniu studentów w obszarze mechaniki i inżynierii lotniczej

- Pokazaliśmy w jaki sposób działa Aeroklub i co my tutaj robimy. Mówiliśmy o szkoleniu do licencji zawodowej, liniowej ale także o kształceniu przyszłych mechaników. Pokazaliśmy nowopowstały obiekt, który otworzyliśmy tutaj jako stację obsługi mechaników lotniczych w Ośrodku Szkolenia Lotniczego - mówił Artur Haładyn, dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u