Głosujesz - decydujesz. Idź na wybory!

13 październik 2023
Autor: 
Głosujesz - decydujesz. Idź na wybory!

Do otwarcia lokali wyborczych pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Jeżeli nie wiesz gdzie znajduje się twój lokal skorzystaj z wyszukiwarki gov.pl.

W województwie lubuskim łącznie do uzyskania będzie 12 mandatów poselskich, a powalczy o nie 177 kandydatów. W przypadku Senatu region został podzielony na trzy, jednomandatowe okręgi.

W okręgu nr 8, który obejmuje całe województwo, zarejestrowano osiem komitetów wyborczych. To Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050), Nowa Lewica, Konfederacja czy Bezpartyjni Samorządowcy. Pojawił się też komitet Antypartia i Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

Cisza wyborcza i cisza referendalna rozpoczyna się dziś o godz. 24:00. Od tej chwili, aż do zakończenia głosowania, zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie, w szczególności zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zabronione jest również prowadzenie kampanii referendalnej. Naruszenia tych zakazów mogą skutkować sankcją karną, w związku z czym będą podlegać ocenie organów ścigania i sądów.

Zachęcanie lub zniechęcanie do udziału w wyborach nie stanowi jednak agitacji wyborczej w rozumieniu przepisów Kodeksu wyborczego, mogą więc być prowadzone po zakończeniu kampanii wyborczej.

Czytaj także: Wybory 2023. Znamy wszystkich kandydatów. Sprawdź, kto startuje do Sejmu i Senatu w Lubuskiem

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u