Chcesz studiować na najlepszym uniwersytecie? Nie przegap dnia otwartego

16 październik 2023
Autor: 
Chcesz studiować na najlepszym uniwersytecie w Zielonej Górze? Nie przegap dnia otwartego Redakcja

Uniwersytet Zielonogórski jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych uczelni w zachodniej Polsce. Współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi, gospodarczymi i kulturalnymi w kraju i za granicą, a także aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowych.

Już jutro, 17 października w godzinach 9:00-14:00 na Kampusie A, budynek A-29, ul. Prof. Z. Szafrana 4a odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydarzenie dedykowane jest dla uczniów szkół średnich. Dzień Otwarty ma na celu zaprezentowanie uczelni, jej poszczególnych wydziałów i kierunków. Uniwersytet Zielonogórski oferuje blisko 70 kierunków. Artystyczne, humanistyczne, ścisłe, techniczne, społeczne, przyrodnicze, czy medyczne.

Na dwunastu stoiskach (bo właśnie z tylu wydziałów składa się UZ) czekać będzie mnóstwo informacji i atrakcji. Zostanie zaprezentowana oferta dydaktyczną i naukowa uniwersytetu. Przyszli studenci dowiedzą się, na jakim wydziale będą studiować w zależności od wybranego kierunku. Zgłębią też specyfikę poszczególnych kierunków, co pomoże im wybrać studia odpowiadające ich preferencjom. Uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawych pokazach, warsztatach, quizach czy konkursach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Na przybyłych czekać też będą prezentacje kół naukowych – odwiedzając stoiska kół naukowych będzie można poznać pasje naszych studentów - zobaczyć, jak działają i co osiągają. Będzie można uzyskać informację jak dołączyć do takiej organizacji oraz jakie możliwości rozwoju daje przynależność.

Podczas Dnia Otwartego będzie można wziąć udział w ciekawych wykładach. Wystarczy wybrać interesujący dla siebie temat i wysłuchać prelekcji w wykonaniu naszych nauczycieli akademickich. To świetni eksperci i mówcy. Z pewnością będzie można dzięki temu pogłębić swoją wiedzę, a co więcej – przenieść się do studenckiego świata i przekonać się, jak wyglądają wykłady na uczelni.

Podczas wydarzenia będzie również można porozmawiać z przedstawicielami Biura Rekrutacji, Biura Promocji oraz Działu Współpracy z Zagranicą i zapoznać się z około-dydaktyczną ofertą uczelni, która jest równie ważna i atrakcyjna. Będzie można uzyskać informacje m.in. o zasadach rekrutacji, kwestiach związanych z akademikami i stypendiami, a także o zagranicznych wyjazdach studenckich realizowanych w ramach Programu Erasmus+.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u