Siggy Davis & Puma Band gwiazdą 15. Lubuskich Zaduszek Jazzowych w Zielonej Górze

16 październik 2023
Autor: 
Siggy Davis & Puma Band gwiazdą 15. Lubuskich Zaduszki Jazzowe w Zielonej Górze AdobeStock

Lubuskie Zaduszki jazzowe to coroczny festiwal muzyczny, który odbywa się w listopadzie, w okolicach Wszystkich Świętych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń jazzowych w Polsce, które przyciąga zarówno znanych artystów, jak i młodych talentów.

W tym roku Lubuskie Zaduszki Jazzowe obchodzą swoją 15. edycję. W ramach wydarzenia 13 listopada 2023, godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert. Na deskach zielonogórskiej Hydro(za)gadki wystąpi Siggy Davis & Puma Band.

Siggy Davis to charyzmatyczna, ob­darzona potężnym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway’u (musicale: “Nunsense”, “Hair”, “Butterfinger’s Angel”, “The Life”), grała także w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy.

Puma Band w składzie:

Krzysztof „Puma” Piasecki kompozytor, aranżer, pedagog-je­den z najwszechstronniejszych gita­rzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ‚70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynaro­dowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagrani­cą. Występował wspólnie na scenie między innymi z Mic­kiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Den­nisem Chambersem, Bobem Malachem, Jeffem Berlinem, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Lesz­kiem Możdżerem i in.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Stan Michalak kontrabasista, skrzypek, kompozytor. Jego muzyczne korzenie tkwią głęboko w tradycji europejskiej muzyki klasycznej, jazzu i szeroko pojmowanej kreatywnej improwizacji muzycznej. Jacek Pelc polski muzyk jazzowy, ukończył klasę perkusji Państwowego Liceum Muzycznego w Bydgoszczy (1978), gdzie jego pedagogiem był Mirosław Żyta oraz Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (1982). Jest jednym z najbardziej twórczych polskich jazzmanów. Współpracował m.in. z: Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Milanem Svobodą, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Nagrał wiele płyt, w tym kilka autorskich. Znany jest jako aranżer i kompozytor.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na abilet.pl.

koncert


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u