Zielona Góra rozda darmowe dynie mieszkańcom. Sprawdź, jak zdobyć swoją własną dynię!

23 październik 2023
Autor: 
Zielona Góra rozda darmowe dynie mieszkańcom Redakcja

Darmowe dynie dla mieszkańców Zielonej Góry. Rozda je Urząd Miasta Zielona Góra wraz z Zakładem Gospodarki Komunalnej. Zobacz, gdzie je dostaniesz.

Akcja rozdawania dyń w Zielonej Górze mocno przypadła do gustu mieszkańcom, dlatego jest sukcesywnie kontynuowana od kilku lat. Chętnych nigdy nie brakuje.

Darmowe dynie Zielona Góra - gdzie dostaniesz?

Urząd Miasta Zielona Góra na czele z prezydentem Januszem Kubickim zapowiedział już, że akcja odbędzie się również w tym roku. Oprócz magistratu zaangażowany jest w nią także Zakład Gospodarki Komunalnej.

- W zeszłym roku pobiliśmy rekord. 400 dyń trafiło w ręce mieszkańców w niecałe pół godziny - informuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK Zielona Góra.

Tym razem do mieszkańców Zielonej Góry trafi 500 darmowych dyń. Wystarczy przyjść w sobotę, 28 października, pod Urząd Miasta Zielona Góra przy ulicy Podgórnej 22. Na parkingu przed magistratem od godziny 10:00 ruszy rozdawanie dyni. Akcja potrwa aż do wyczerpania zapasów, ale lepiej się nie spóźniać, bo dorodne warzywa znikają bardzo szybko.

- W sobotę, jak co roku po dynie zapraszamy. Stało się już tradycją, iż w okolicach Halloween rozdajemy dynie dla mieszkańców. Akcja fajnie się przyjęła więc jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Będą też dodatkowe atrakcje, więc proszę sobie czas zarezerwować i po dynie w sobotę pospacerować - zaprasza prezydent Janusz Kubicki.

Pomysły na dynie ozdobne, czyli dekoracje jesienne

Jesień to zdecydowanie czas dyni, a te oferują nieskończone możliwości dekoracyjne. Bez tych okrągłych i pomarańczowych warzyw nie ma przecież Halloween, które obchodzone jest 31 października. W tym okresie często możemy zauważyć dynie dekorujące mieszkania, ogrody lub wejścia do domków jednorodzinnych.

A jak wykroić dynie na Halloween? Na początku najlepiej naszkicować na dyni to, co chcemy osiągnąć, aby później uniknąć ewentualnych problemów. Podstawą na pewno będą trójkątne oczy oraz nos. Musimy mieć też oczywiście usta - w tym przypadku można na przykład zostawić w trakcie wycinania kilka zębów.

Jeśli nie chcemy wycinać, możemy spróbować malowania. Jaką farbą pomalować dynie? Do tego możemy użyć farb kredowych lub akrylowych. Część osób sięga też po farby w sprayu. Jakich kolorów użyć? Tutaj ogranicza nas już tylko wyobraźnia.

Przeczytaj też: Cmentarz Zielona Góra. Sprawdź, jak zmieni się ruch na Wszystkich Świętych 1 listopada


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u