Od dziś zablokowana część trasy Nowogród Bobrzański - Żagań

13 listopad 2023
Autor: 
Od dziś zablokowany odcinek trasy Nowogród Bobrzański - Żagań Fot. Lubuskie.pl

Od dziś, 13 listopada, droga w Miodnicy będzie zablokowana na kilka dni. To wieś na drodze wojewódzkiej nr 295 (Nowogród Bobrzański - Żagań).

W miejscowości Miodnica (gmina Żagań) trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 295 na odcinku przeszło 4 kilometrów. Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę blisko 41 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów to środki z Unii Europejskiej.

Drogowcy w ramach inwestycji przeprowadzają też przebudowę i budowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów. Realizują też między innymi budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia dróg i przejść dla pieszych, a także zasilania znaków aktywnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Droga Wojewódzka 295 zablokowana w Miodnicy

Teraz kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Informuje o nich firma Eurovia Polska S.A., która realizuje inwestycję.

Dziś, 13 listopada, w godzinach porannych całkowicie zamknięto drogę na remontowanym odcinku. Taka sytuacja ma utrzymać się do środy, 15 listopada, włącznie. Przez wieś nie przejedzie obecnie żaden samochód zarówno osobowy, jak i ciężarowy.

Kierowcy mogą skorzystać z objazdu na odcinku Nowogród Bobrzański - Żagań między innymi przez drogę krajową nr 27 do Żar i dalej krajową "12" w stronę Żagania. Można wybrać też lokalne trasy, lecz w większości przypadków dotyczy to tylko samochodów osobowych.

Przeczytaj też: Pościg za pijanym kierowcą koło Żagania. Był poszukiwany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u