Okradał domy w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. "Kradł wszystko"

13 listopad 2023
Autor: 
Okradał domy w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. "Kradł wszystko" Fot. KMP Zielona Góra

Włamywał się do domów i mieszkań na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego. 36-latek został zatrzymany. - Kradł wszystko - informuje policja.

Od początku października do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze masowo zaczęły spływać zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy informowali o włamaniach do domów oraz mieszkań. Do zdarzeń dochodziło w różnych częściach miasta.

- Sposób działania sprawcy był za każdym razem podobny. Wchodził przez okno, które wcześniej wyważył lub otwierał, wykorzystując to, że było uchylone. Zabierał z wnętrza wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Pieniądze, laptopy, drobną elektronikę, biżuterię, zegarki czy perfumy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Włamywał się do domów w całym województwie i nie tylko

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni. Policjanci po przeanalizowaniu sposobów działania sprawcy wytypowali znanego im wcześniej 36-letniego mężczyznę, który był notowany oraz karany za kradzieże i włamania. W ciągu kilku dni został on namierzony oraz zatrzymany.

- Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu siedmiu zarzutów. Działał nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale także Słubic, gdzie podczas jednego włamania ukradł przedmioty o wartości 15 tysięcy złotych. 36-latek w ciągu zaledwie miesiąca ukradł i spieniężył przedmioty o wartości co najmniej 65 tysięcy - informuje podinsp. Stanisławska.

Sprawa jest rozwojowa

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Kara dla mężczyzny z pewnością będzie jednak surowa, bo działał on w warunkach multirecydywy, co oznacza, że kara będzie wyższa niż rok pozbawienia wolności i może wynieść nawet do 15 lat.

Obecnie 36-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dalsze decyzje w jego sprawie będzie podejmował Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Sprawa cały czas jest rozwojowa, ponieważ z informacji zgromadzonych przez policję wynika, że działał on także w Nowej Soli i na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj też: 18-latek nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już je stracił. Policjanci byli bezwzględni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u