Trwa budowa ronda na krajowej "32" pod Gubinem. Zobacz, jak idą prace (ZDJĘCIA)

17 listopad 2023
Autor: 
Trwa budowa ronda na krajowej "32" pod Gubinem Fot. GDDKiA Zielona Góra

Drugie rondo na drodze krajowej nr 32 pod Gubinem już wkrótce ma zostać ukończone. Jak idą prace? Zobaczcie zdjęcia z drona.

Skrzyżowanie DK32 z drogą wojewódzką nr 286 w rejonie Gubina oraz miejscowości Pleśno i Czarnowice to miejsce, gdzie stosunkowo często miały miejsce kolizje oraz wypadki drogowe, również ze skutkiem śmiertelnym. Do większości z nich dochodziło z powodu ignorowania znaku "stop" przez kierowców, którzy bez zatrzymywania się wjeżdżali na skrzyżowanie lub ze względu na wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze postanowiła rozbudować newralgiczne skrzyżowanie i postawić rondo. To drugie skrzyżowanie o ruchu okrężnym budowane w ostatnim czasie pod Gubinem, ponieważ w październiku 2022 roku do użytku oddano rondo na skrzyżowaniu krajowej "32" z drogą wojewódzką nr 285 przy Sękowicach.

Budowa ronda Gubin - trwają prace

Drogowcy rozpoczęli budowę ronda na DK32 w pierwszym kwartale 2023 roku. Zaprojektowano je wraz z wysepkami dzielącymi i wysepkami kanalizującymi ruch dla redukcji prędkości. Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących i płynności ruchu.

Inwestycja oprócz budowy samego ronda zakłada też budowę kanału technologicznego i odwodnienia, postawienie nowego oświetlenia drogowego, a także wybudowanie poboczy. Dochodzi do tego również wykonanie zieleni oraz oznakowania.

Rondo na DK32. Kiedy otwarcie?

Przypominamy, że drugie rondo na drodze krajowej nr 32 pod Gubinem buduje firma Eurovia Polska. Koszt całej inwestycji opiewa na prawie 7,5 miliona złotych.

- Trwają ostatnie prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu dróg DK32 i DW286 niedaleko Gubinka. Roboty mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia - czytamy w komunikacie GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Niesprawne ciężarówki woziły odpady. Akcja ITD (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u