Niesprawne ciężarówki woziły odpady. Akcja ITD (ZDJĘCIA)

17 listopad 2023
Autor: 
Niesprawne ciężarówki woziły odpady. Akcja ITD Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Akcja ITD Gorzów Wielkopolski. Kontrolowano pojazdy przewożące odpady. Ujawniono niesprawne ciężarówki.

Inspekcja Transportu Drogowego w środę, 15 listopada, prowadziła na terenie Gorzowa Wielkopolskiego wzmożone kontrole pojazdów przewożących odpady. Funkcjonariusze sprawdzali zarówno śmieciarki, jak i na przykład ciężarówki przewożące kontenery na odpady.

- Szczególną uwagę zwracano na stan techniczny pojazdów. Sprawdzano przede wszystkim układy mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo, czyli układ hamulcowy i kierowniczy, oświetlenie, zawieszenie oraz opony - relacjonują inspektorzy z ITD Gorzów Wielkopolski.

Niesprawne ciężarówki - zatrzymano dowody rejestracyjne

W trakcie działań mundurowi skontrolowali dwanaście ciężarówek. Trzy z nich były niesprawne.

- Kontrolujący mieli przede wszystkim zastrzeżenia do oświetlenia zewnętrznego pojazdów. Niesprawne były kierunkowskazy, światła pozycyjne i mijania oraz światła stop. W jednym z pojazdów niesprawne były również hamulce i pęknięta była szyba przednia. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Stan techniczny pojazdów to jedno. Dodatkowo okazało się, że dwóch kierowców nie posiadało wymaganych dokumentów. Ponadto w jednej z ciężarówek tachograf nie miał ważnego badania kontrolnego.

Jak przekazuje ITD, wobec dwóch przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne, ponieważ w ich ciężarówkach stwierdzono naruszenia, za które ustawa o transporcie drogowym przewiduje karę pieniężną.

Przeczytaj też: Akcja strażaków w komendzie policji w Zielonej Górze. Ćwiczyła grupa chemiczna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u