Strażacy OSP Borowe z nowym wozem. Kosztował fortunę

14 grudzień 2023
Autor: 
Strażacy OSP Borowe z nowym wozem. Kosztował fortunę OSP Borowe

OSP Borowe z nowym wozem gaśniczym za ponad 1,3 mln złotych. Pojazd dotarł do remizy w sobotę i zrobił furorę wśród przybyłych gości z okolicznych jednostek OSP oraz sympatyków pożarnictwa. - Każdy chciał co najmniej zajrzeć do wnętrza nowego pojazdu - napisał Marcin Cieślik, prezes OSP Borowe.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4/24 na podwoziu MAN TGM 13.290 w zabudowie wykonanej przez firmę ISS Wawrzaszek z Bielska-Białej posiada duży zbiornik wody o pojemności 4040 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy mieszczący 415 litrów oraz autopompę Ruberg A16/8 o wydajności 2400l/min. Dodatkowo w ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego jednostka wzbogaciła się o nowy zestaw narzędzi hydraulicznych firmy LUCAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

OSP Borowe z nowym wozem gaśniczym

Zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego o wielozadaniowym przeznaczeniu należał do najpilniejszych potrzeb Ochotniczej Straży w Borowem, ponieważ od 19 miesięcy nie posiadała własnego pojazdu, którym mogła wyjeżdżać do działań. - Samochód spełnia warunki użytkowe związane ze specyfiką działań ratowniczo-gaśniczych w obrębie gminy Iłowa, co znacząco wpłynie na właściwości bojowe jednostki OSP Borowe, tym samym bezpośrednio przełoży się to na poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy - relacjonuje prezes OSP.

Fabrycznie nowy pojazd kosztował 1.361.118 złotych, które pochodziły ze środków budżetu gminy Iłowa w kwocie 858,118 tys. zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 475 tys. złotych oraz środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kwocie 28 tys. złotych.

- Zakup niezbędnego podręcznego sprzętu oraz węże i armaturę pożarniczą stanowiącą dodatkowe wyposażenie sprzętowe pojazdu możliwy był dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków ochotników, którzy przez ponad rok zbierali środki na ten cel - dodał prezes OSP Borowe. Dzięki takiemu zaangażowaniu udało się pozyskać środki finansowe m.in. z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Lasów Państwowych.

Nowy MAN zastąpi wysłużonego 40-letniego Stara 244 GBA 2.5/16, który uległ awarii w maju ubiegłego roku podczas prowadzonych działań gaśniczych przy pożarze lasu i z tego powodu został sprzedany.

Przeczytaj też: Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u