Marek Cebula – nowy wojewoda lubuski. „Będę Wojewodą wszystkich Lubuszan” (ZDJĘCIA)

Jest nowy wojewoda lubuski. Został nim Marek Cebula. Dziś otrzymał powołanie z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Szymańskiego.

Zmiany w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim już pewne. Od dziś, 22 grudnia, nowym wojewodą jest Marek Cebula. Informację o jego powołaniu oficjalnie podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Marek Cebula otrzymał powołanie podpisane przez premiera Donalda Tuska. Otrzymał je z rąk wiceministra Tomasza Szymańskiego. Podkreśla, że jest z tego powodu niezwykle dumny.

Wojewoda lubuski Marek Cebula. „Będę Wojewodą wszystkich Lubuszan”

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Dziękuję i zapewniam, że będę Wojewodą wszystkich Lubuszan. Dzisiaj zostałem powołany przez Premiera RP, Donalda Tuska do pełnienia funkcji Wojewody Lubuskiego. Była to jedna z najwznioślejszych chwil w moim życiu – komentuje nowy wojewoda lubuski.

Marek Cebula podkreśla, że jest człowiekiem dialogu, co udowodnił przez „dwie dekady pracy na rzecz społeczeństwa”. Już dziś zapowiada też spotkania z mieszkańcami województwa lubuskiego.

Marek Cebula. Kim jest nowy wojewoda lubuski?

Marek Cebula ma 58 lat. Od 2010 roku jest burmistrzem Krosna Odrzańskiego, natomiast w latach 2007-2010 był posłem na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej. W tym roku również startował do Sejmu i zdobył 11 720 głosów, ale do uzyskania mandatu zabrakło ich zaledwie 113.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Lubska. Ranni byli uwięzieni w roztrzaskanym aucie (ZDJĘCIA)