"Alpiniści dla WOŚP" i strażacy. Nietypowa akcja w szpitalu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

24 styczeń 2024
Autor: 
"Alpiniści dla WOŚP" i strażacy. Nietypowa akcja w szpitalu w Zielonej Górze Redakcja

Dziś pacjenci Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze mieli wyjątkowych gości. To w ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP". Na linach spuścili się też strażacy.

W ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP", która pierwszy raz odbyła się cztery lata temu, grupa alpinistów przemysłowych przemierza całą Polskę i odwiedza szpitale dziecięce. Wszystko po to, aby sprawić radość małym pacjentom, a przy okazji zebrać fundusze do Eskarbonki założonej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ekipa zawitała do województwa lubuskiego, a dokładniej na teren Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

- Krzysztof Raca miał taki pomysł, żeby wykorzystać alpinistów i żebyśmy zrobili jakąś akcję na szpitalu. Z jednego szpitala zrodziła się akcja na całą Polskę. W tym roku mamy łącznie do odwiedzenia 32 szpitale, jesteśmy już w połowie - mówi Mariusz Kądzioła, koordynator akcji.

Szpital Zielona Góra i "Alpiniści dla WOŚP". Byli też strażacy

Pracownicy branży wysokościowej odwiedzają szpitale z oddziałami dziecięcymi albo szpitale dziecięce. Przebierają się w różne stroje i zjeżdżają do okien sal. Z reguły przy okazji myją też okna, choć dziś, 24 stycznia, było to niemożliwe z racji na silne porywy wiatru.

Akcja wywołała duże zainteresowanie i radość wśród dzieci. Zwłaszcza, że w tym roku prócz alpinistów mali pacjenci mogli zobaczyć w działaniach również strażaków. W akcję "Alpiniści dla WOŚP" włączyli się ochotnicy z jednostek OSP Racula i OSP Czerwieńsk oraz Wojskowa Straż Pożarna z Czerwieńska (4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy).

- Co roku bierzemy czynny udział w WOŚP. W tym roku po raz pierwszy pojawiliśmy się przed Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To wszystko dla dzieci. Często machają nam, gdy jedziemy do działań, więc trudno odmówić i nie być tutaj oraz nie zrobić show dla najmłodszych - podkreśla Mateusz Oleksy z OSP Racula.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u