Strażacy z OSP Letnica proszą o pomoc. Nigdy nie wiedzą, czy dojadą na akcję (ZDJĘCIA)

21 luty 2024
Autor: 
Strażacy z OSP Letnica proszą o pomoc Redakcja

OSP Letnica ma spory problem. Ich Star jest już wysłużony, a strażacy nigdy nie wiedzą, czy dojadą na akcję. Naprawiają go sami, ale podkreślają, że potrzebują nowego wozu.

Jednostka OSP Letnica mieści się na terenie gminy Świdnica. Zrzesza przeszło 20 strażaków, którzy są uprawnieni do wyjazdu do akcji ratowniczo-gaśniczych. Niestety o wyjazdy ciężko, kiedy zawodzi samochód.

OSP Letnica: "Sami naprawiamy nasz wóz"

Strażacy mają na swoim wyposażeniu średni samochód gaśniczy marki Star 244. To pojazd z 1991 roku, czyli ma 33 lata. Jest już bardzo wysłużony, co sam ukazuje, bo dość często odmawia posłuszeństwa. Wtedy zaczynają się różne naprawy. Nie dość, że z reguły są one kosztowne to jeszcze problematyczne, ponieważ trudno jest pozyskać części zamienne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

- Coraz częściej ulega awariom. Naprawiamy go własnymi siłami - zaznacza Tomasz Pańtak, naczelnik OSP Letnica.

Stan techniczny to jedno, ale samochód gaśniczy praktycznie wcale nie spełnia już wymagań. Strażacy starają się pozyskiwać środki zewnętrzne na zakup niezbędnego sprzętu, ale o jego przechowywanie w skrytkach jest już ciężko. Brakuje miejsca m.in. na aparaty powietrzne, ale to nie wszystko.

Samochód gaśniczy dla OSP Letnica. Ochotnicy zachęcają do wsparcia

Druhowie z OSP Letnica zgodnie podkreślają, że potrzebują nowego samochodu gaśniczego. Wskazują jednocześnie, iż wcale nie musi być on fabrycznie nowy. Wystarczy im używany, ale w dobrym stanie, do którego będzie można zmieścić cały sprzęt.

- Mieć sprawny i dobrze działający samochód to dla nas priorytet. Gdy się zepsuje, nie możemy wyjeżdżać do akcji. Nie zaciągniemy przecież konia do wozu, który stoi przed remizą. Byliśmy już u wójt Świdnicy i prezydenta Zielonej Góry. Mamy obiecane wsparcie, ale nie czekamy, aż coś z tego wyjdzie. Mamy swoje własne środki na koncie i mam nadzieję, że to mały zaczątek do czegoś wielkiego - mówi Dorota Kaczmarek, prezes OSP Letnica.

Każdy, kto chce wesprzeć ochotników z OSP Letnica, może np. podarować im swoje 1,5% podatku. Wystarczy jedynie, aby przy wypełnianiu zeznania podatkowego wpisać numer KRS OSP Letnica: 0000097768. Chętni mogą wysyłać darowizny także bezpośrednio na numer konta 77 2030 0045 1110 0000 0294 4900.

Gmina Świdnica Lubuskie - jednostki OSP

Na terenie gminy Świdnica działają trzy jednostki OSP. Oprócz OSP Letnica funkcjonują także OSP Świdnica i OSP Koźla, które włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Przeczytaj też: Protest rolników na S3. Podjęto decyzję w sprawie blokady. "Apelujemy o wspieranie nas"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u