Protest rolników na S3. Podjęto decyzję w sprawie blokady. "Apelujemy o wspieranie nas"

21 luty 2024
Autor: 
Protest rolników na S3. Podjęto decyzję w sprawie blokady Redakcja

Protest rolników na S3 w Lubuskiem. Ciągniki całkowicie zablokowały trasę na wysokości Sulechowa. Utrudnienia na S3 dziś się zakończą. Rolnicy zawieszą strajk.

Polscy rolnicy sprzeciwiają się nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej. Nie chcą też, aby UE wprowadziła tzw. "Zielony Ład". W tym celu w całym kraju organizowane są liczne protesty. Strajki są także w województwie lubuskim.

We wtorek, 20 lutego, rolnicy o godzinie 10:00 zablokowali trasę S3 na wysokości Sulechowa. Ciągniki rolnicze stanęły po obu stronach ekspresówki na węźle Sulechów. W kulminacyjnym momencie drogę blokowało przeszło 200 ciężkich maszyn, a do tego samochody osobowe. Prócz samych rolników obecni byli też myśliwi i pszczelarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Zablokowana S3 dzisiaj. Utrudnienia na S3 dobiegną końca

Początkowo blokada trasy S3 miała zakończyć się 20 lutego o godzinie 18:00. Rolnicy wspólnie zdecydowali jednak o przedłużeniu strajku. Dziś, 21 lutego, na wspólnej naradzie zdecydowano, że protest zostanie zakończony.

- Na noc zostało 70 ciągników. Pokazujemy swoje zdeterminowanie, protestujemy pokojowo, bez skandali. Wspólnie zdecydowaliśmy, że dziś o godzinie 18:00 zawieszamy protest, choć oficjalnie jest on zgłoszony aż do 20 marca. Apelujemy do mieszkańców o wyrozumiałość i wspieranie nas - mówi Rafał Nieżurbida, organizator blokady na S3.


Poniżej materiał filmowy z protestu. Dalsza część artykułu pod wideo:


Sytuacja na S3. Korki na objazdach

W związku z protestem w działania nieustannie zaangażowana jest policja. To przede wszystkim funkcjonariusze z zielonogórskiego Wydziału Sztab Policji i Wydziału Ruchu Drogowego wspierani przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Mundurowi stoją na węzłach S3 i kierują kierowców na objazdy.

Ruch pojazdów prowadzony jest na tzw. starą trójkę oraz drogi wojewódzkie nr 282, 278 i 313. Wzmożony ruch na objazdach powoduje, że powstają spore korki. Na tzw. starej trójce największe utrudnienia występuje w rejonie mostu w Cigacicach, gdzie policja ręcznie steruje ruchem.

Przeczytaj też: Protest rolników. Zablokują granicę i ważny węzeł w Lubuskiem. "Będzie armagedon"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u