Protest rolników. Zablokują granicę i ważny węzeł w Lubuskiem. "Będzie armagedon"

20 luty 2024
Autor: 
Protest rolników. Zablokują granicę i ważny węzeł w Lubuskiem Redakcja

Protest rolników przybiera na sile. Ci zablokują przejście graniczne w Świecku oraz ważny węzeł drogowy w Lubuskiem. Blokada A2 może potrwać prawie miesiąc.

Protesty rolników odbywają się w wielu miejscach na terenie Polski. Dziś, 20 lutego, rolnicy ponownie masowo wyjechali na drogi także na terenie województwa lubuskiego. Całkowicie zablokowana została m.in. trasa S3 na wysokości Sulechowa. Strajk miał zakończyć się dziś o godzinie 18:00, lecz został już przedłużony o 24 godziny.

Wszyscy protestują przeciwko wprowadzaniu tzw. "Zielonego Ładu". Mają też dość nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Protest rolników A2. Granica Świecko zostanie zablokowana

Rolnicy nie zamierzają odpuszczać. Przemawia o tym między innymi ostatnia informacja o zgromadzeniu publicznym, która trafiła do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Protestujący są na tyle zdeterminowani, że postanawiają w obu kierunkach zablokować polsko-niemiecką granicę w Świecku. Blokada obejmie także jeden z ważnych węzłów drogowych w Lubuskiem, a mianowicie węzeł autostrady A2 z drogą krajową nr 29 pod Słubicami.

- Cel zgromadzenia: Protest przeciwko napływowi towarów rolnych z Ukrainy, polityce zielonego ładu, wycofania substancji chemicznych i ekoterrorowi - czytamy w informacji magistratu.

Blokada A2 rolnicy. Protest może trwać blisko miesiąc

Rolnicy zamierzają zablokować autostradę A2 oraz granicę w Świecku w niedzielę, 25 lutego, o godzinie 13:00. Zgromadzenie zostało zgłoszone na blisko miesiąc, bo do 20 marca. I tak ciągniki rolnicze będą mogły stać tam cały czas, chyba że zapadnie decyzja o wstrzymaniu blokady. To wszystko będzie zależało od organizatorów.

Zablokowana A2? "To będzie armagedon"

Mieszkańcy Słubic i okolic podkreślają już w mediach społecznościowych, że protest rolników na autostradzie A2 i polsko-niemieckiej granicy w Świecku może spowodować paraliż komunikacyjny.

"Niech jadą blokować Warszawę, a najlepiej Brukselę" - komentuje Przemysław. "To będzie istny armagedon. Co im granica niemiecka? Ludzie będą chcieli do pracy jechać" - dodaje Bartosz. "Blokada jednego z dwóch najważniejszych węzłów drogowych w regionie to absurd. Liczba sytuacji konfliktowych będzie rosła" - podkreśla Paweł.

Przeczytaj też: Trasa S3 zablokowana. Tak wygląda protest rolników. "Jesteśmy zdeterminowani" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u