Policja w Zielonej Górze ma nowego psa. "Lubi pracować nosem" (ZDJĘCIA)

22 luty 2024
Autor: 
Policja w Zielonej Górze ma nowego psa. "Lubi pracować nosem" Fot. KMP Zielona Góra

Suza to nowa, czworonożna funkcjonariuszka policji w Zielonej Górze. Wraz ze swoim przewodnikiem skończyła już specjalny kurs. Jest pierwsza w województwie.

Psy w policji działają już od wielu lat. W Zielonej Górze w Zespole Przewodników Psów Służbowych służy obecnie 14 czworonogów. Zdecydowaną większość z nich stanowią psy patrolowo-tropiące, natomiast pozostałe służą np. do wykrywania materiałów pirotechnicznych lub wyszukiwania narkotyków.

Policja Zielona Góra - nowy funkcjonariusz

Ostatnio do zielonogórskiego zespołu policyjnych psów dołączyła Suza. To pointer, czyli pies myśliwski, który do tej pory nie był wykorzystywany w policji. Charakteryzuje się jednak bardzo dobrym węchem. Jej przewodnikiem został asp. Jan Maławski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

- Suza została wyszkolona w kierunku wyszukiwania zapachu ludzkich zwłok. To pierwszy pies o tej specjalności w województwie lubuskim - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Grupa przewodników oraz psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania zapachu ludzkich zwłok ma swoje szczególne motto: "Aby przeszli na drugą stronę". Ich celem jest właśnie pomoc w zakończeniu spraw i udzielenie odpowiedzi rodzinie oraz śledczym, co stało się z poszukiwaną osobą.

Nowy policyjny pies. "Lubi pracować nosem"

Suza wraz ze swoim przewodnikiem ukończyła już sześciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Podczas kursu poradziła sobie bez zarzutów i dzięki temu otrzymała stosowną atestację uprawniającą do służby i charakteru wykonywanych zadań.

- Ma bardzo dobry węch i lubi pracować swoim nosem. Wie, że za odnalezienie obiektu będzie nagroda, czyli przysmak, albo zabawa z przewodnikiem. Aspirant Jan Maławski, który jest doświadczonym przewodnikiem, bardzo polubił swoją nową podopieczną - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Pijany kierowca firmy przewozowej wpadł pod Zieloną Górą. Wiózł ludzi za granicę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u