Burmistrz Świebodzina nie chce ptaków w Parku Chopina. Ruszyła specjalna akcja

01 marzec 2024
Autor: 
Burmistrz Świebodzina nie chce ptaków w Parku Chopina. Ruszyła specjalna akcja Facebook/Tomasz Sielicki

Urzędnicy ze Świebodzina chcą "przywrócić Park Chopina mieszkańcom". W marcu rozpocznie się akcja strząsania gniazd ptaków. Zatrudniony zostanie też sokolnik.

Burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki poinformował we wpisie w mediach społecznościowych, że rozpoczęły się działania polegające na usuwaniu ptasich gniazd oraz płoszeniu młodych osobników w miejscach lęgowych metodami sokolniczymi. - Na podjęte działania otrzymaliśmy zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - zaznaczył. 

W marcu gniazda ptaków będą strącane z drzew, a miesiąc później swoją pracę rozpocznie sokolnik. - To długi oczekiwana inicjatywa i mam nadzieję, że już tej wiosny przyniesie wymierne skutki - dodał Sielicki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Park Chopina w Świebodzinie. Rozpoczyna się usuwanie ptasich gniazd

- Uważamy, że podjęte przez nas prace przywrócą komfort życia naszym mieszkańcom, a także umożliwią swobodne korzystanie z miejskiej przestrzeni - podkreślił burmistrz. Pod wpisem pojawiły się komentarze od oburzonych mieszkańców. - Wypędzić ptaki z parku... Jeszcze betonem zalać i będzie git... - napisał Jacek. 

Przeczytaj też: Będzie centrum przesiadkowe PKS-PKP w Zielonej Górze. Tak ma wyglądać (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u