Nielegalne reklamy w Zielonej Górze. Trwa walka z banerami (ZDJĘCIA)

08 marzec 2024
Autor: 
Nielegalne reklamy w Zielonej Górze. Trwa walka z banerami Redakcja

Urząd Miasta Zielona Góra walczy z nielegalnymi reklamami. Magistrat zakleja banery, które znajdują się w pasie drogowym.

Nielegalne reklamy to zmora dróg w całej Polsce. Psują estetykę, a czasami nawet stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ zasłaniają widoczność. Ponadto taka reklama powoduje dekoncentrację kierowców, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dróg o dużym natężeniu ruchu.

Kierowca w czasie pobierania informacji z różnych elementów otoczenia, np. reklam, nie obserwuje sytuacji na drodze. Taki stan chwilowego zatrzymania wzroku w jednym punkcie w przypadku nagłej konieczności zatrzymania pojazdu może skończyć się nawet wypadkiem, a w najlepszym przypadku kolizją drogową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Urząd Miasta Zielona Góra walczy z reklamami

Zielonogórski magistrat od kilku lat walczy z reklamami w różnoraki sposób. Teraz miasto postanowiło całkowicie zasłonić nielegalne reklamy. Zostały one zaklejone folią stretch, a dodatkowo oklejone taśmą z czerwonym napisem "Nielegalna".

- Wszelkie działania mające na celu oklejanie nielegalnych nośników reklam wzdłuż Trasy Północnej, Sulechowskiej i Batorego zostały przeprowadzone pod nadzorem UM Zielona Góra. Urząd o akcji tej powiadomił również policję. Czynności te zostały podjęte w związku z tym, że miasto nie godzi się na działania niegodne z prawem - podkreśla Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Działania miasta nie przypadły do gustu niektórym osobom. Nieznani sprawcy wielokrotnie ściągali już zabezpieczenia magistratu. Te lądowały później m.in. w okolicznych lasach.

Przeczytaj też: Akcja ITD. Przeładowane dostawczaki zatrzymane w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u