Protesty rolników w Lubuskiem. Ciągniki zablokowały pierwsze trasy (ZDJĘCIA)

20 marzec 2024
Autor: 
Protesty rolników w Lubuskiem. Ciągniki zablokowały pierwsze trasy Fot. KPP Świebodzin, KPP Żagań, UM Nowogród B.

Ogólnopolski strajk rolników. 20 marca od rana blokowane są drogi w województwie lubuskim. Rolnicy są już w kilkudziesięciu miejscach w regionie.

Protest rolników w województwie lubuskim przybiera na sile. Ci rozpoczęli już kolejne blokady w regionie. Przypomnijmy, że strajkujący są przeciwko importowi produktów z Ukrainy oraz wprowadzaniu tzw. "Zielonego Ładu".

Droga krajowa nr 27 - Nowogród Bobrzański

Od godziny 10:00 blokowane jest rondo na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Na miejsce przyjechało kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Urząd Miejski w Nowogrodzie Bobrzańskim informuje, że blokada ma potrwać do godziny 16:00.

Od strony Zielonej Góry patrol policji stoi już na skrzyżowaniu krajowej "27" z wojewódzką "290" i kieruje pojazdy ciężarowe na Kaczenice. Osobówki dodatkowo mogą skorzystać z objazdu przez Klępinę lub Krzewiny.

Protest rolników. Autostrada A18 - Iłowa

Punktualnie o godzinie 8:00 rolnicy zablokowali też autostradę A18 na wysokości Iłowej. Blokada również ma potrwać planowo do 16:00.

- Wyjazd z autostrady z kierunku Olszyna-Wrocław jest przejezdny na węźle z drogą DW296. Wyjazd dla pojazdów jadących w kierunku Wrocław został całkowicie zablokowany. Odcinek A18 w kierunku Wrocław Olszyna wraz ze zjazdem do i z drogą DW296 na węźle Iłowa jest nieprzejezdny - informuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Blokada S3 Nowa Sól

Rolnicy pojawili się już na trasie S3. Póki co ekspresówka zablokowana jest na odcinku Nowa Sól Zachód - Nowa Sól Południe. Protest trwa planowo od godziny 9:00 do 19:00.

Kierowcy jadący od strony Legnicy muszą zjechać z S3 na węźle Nowa Sól Południe, gdzie pojadą objazdem przez DW333 i Południową Strefą Przemysłową w Nowej Soli. Analogicznie kierujący jadący od strony Zielonej Góry.

Protesty rolników koło Świebodzina

Na terenie powiatu świebodzińskiego rolnicy pojawili się swoimi ciągnikami aż w 8 punktach blokadowych.

  • Rondo - ulica Międzyrzecka przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Północ. Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Rondo Ofiar Wołynia przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Południe. Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Droga K92 (57 km, gmina Szczaniec). Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Droga DW276 Radoszyn (gmina Skąpe). Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Droga DW276 Skąpe (gmina Skąpe). Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Droga DK92 (gmina Lubrza), skrzyżowanie Bucze - Zagórze (do wiaduktu w kierunku Mostki). Planowane godziny blokady: 09:00 - 18:00
  • Chlastawa rondo kierunek na Nądnie - przejazd i blokada drogi 302 (gmina Zbąszynek). Planowane godziny blokady: 10:30 - 18:30
  • Dąbrówka Wlielkopolska, skrzyżowanie ul. Głównej (na Zbąszynek i Zbąszyń). Planowane godziny blokady: 10:30 – 18:30

- Policjanci dbają o bezpieczeństwo i zabezpieczają miejsca pikiet oraz kierują ruchem w najbardziej wrażliwych punktach przekierowując na objazdy tam gdzie jest taka możliwość - informuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Blokady rolników w Lubuskiem

Gdzie dokładnie protestują dziś rolnicy? Utrudnienia wystąpią w kilkudziesięciu lokalizacjach. Wszystkie informacje umieściliśmy w artykule: "Blokady rolników 20 marca w Lubuskiem. Protestujący doprowadzą do paraliżu? [MAPA, LISTA]"

Przeczytaj też: Pożar pod Zieloną Górą. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u