Blokada trasy S3. Ruszył kolejny protest rolników (ZDJĘCIA)

20 marzec 2024
Autor: 
Blokada trasy S3. Ruszył kolejny protest rolników Redakcja

Protest rolników na S3. Ciągniki zablokowały trasę na wysokości Sulechowa. To kolejne utrudnienia na S3 w Lubuskiem.

Dziś, 20 marca, oficjalnie rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników. Ci od samego rana organizują masę protestów również w województwie lubuskim. Sprzeciwiają się przede wszystkim wprowadzaniu tzw. "Zielonego Ładu". Są także przeciwko nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej.

Zablokowana S3 dzisiaj. Utrudnienia na S3

Punktualnie o godzinie 13:00 w regionie rozpoczął się kolejny protest. Rolnicy zablokowali trasę S3 na wysokości Sulechowa. Ciągniki rolnicze stanęły po obu stronach ekspresówki. Jest ponad 100 maszyn, a do tego należy doliczyć także samochody osobowe. Wraz z rolnikami protestują także myśliwi oraz pszczelarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Jak przekazuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, blokada trasy S3 na węźle Sulechów ma potrwać do czwartku, 21 marca, do godziny 13:00. Organizator protestu zagwarantował, że pojazdy uprzywilejowane będą przepuszczane utworzonym korytarzem życia.

Protest rolników Sulechów. Sytuacja na S3

W związku z protestem patrole policji stoją m.in. na węzłach Zielona Góra Północ i Zielona Góra Południe. Mundurowi kierują wszystkie pojazdy na objazdy. Ruch prowadzony jest przez tzw. starą trójkę, w tym m.in. miejscowość Cigacice (most dla pojazdów do 16 ton) oraz drogę wojewódzką nr 282 przez most w Milsku.

- Prosimy kierujących o stosowanie się do poleceń policjantów - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Blokady rolników w Lubuskiem

Gdzie dokładnie protestują dziś rolnicy? Utrudnienia wystąpią w kilkudziesięciu lokalizacjach. Wszystkie informacje umieściliśmy w artykule: "Blokady rolników 20 marca w Lubuskiem. Protestujący doprowadzą do paraliżu? [MAPA, LISTA]"

Przeczytaj też: Pożar pod Zieloną Górą. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u