Grzegorz Maćkowiak powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry

28 marzec 2024
Autor: 
Grzegorz Maćkowiak powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry Redakcja

Grzegorz Maćkowiak ubiega się o fotel prezydenta Zielonej Góry w wyborach samorządowych 2024 z list Prawa i Sprawiedliwości. Chce m.in. zreorganizować komunikację miejską.

Grzegorz Maćkowiak. Kim jest kandydat Lewicy na prezydenta Zielonej Góry?

Grzegorz Maćkowiak ma 36 lat i wyższe wykształcenie. To były szef młodzieżówki PiS w Lubuskiem, sekretarz zarządu wojewódzkiego i pełnomocnik sekretarza generalnego partii. Był także jednym z doradców wojewody lubuskiego.

Hasło kampanii kandydata Prawa i Sprawiedliwości to "Metropolia Zielona Góra". I tak wskazuje, że mieszkańcy miasta potrzebują wysoko płatnych miejsc pracy, gdzie będą mogli się rozwijać. Zaznacza przy tym, że Zielona Góra może starać się dogonić takie miasta jak Poznań czy Wrocław.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Grzegorz Maćkowiak - program wyborczy

Grzegorz Maćkowiak chce wykorzystać duży obszar Zielonej Góry po połączeniu miasta z gminą, bo jak sam mówi, potencjał jest bardzo duży. Mowa tu m.in. o utworzeniu nowych stref gospodarczych, do których należy przyciągać inwestorów z branż technologicznych. Ponadto kandydat uważa, że reorganizacji wymaga komunikacja miejska.

Kandydat PiS chce zająć się także planowaniem przestrzennym miasta, w tym osiedli mieszkaniowych, aby zarówno młodzi, jak i starsi Zielonogórzanie mogli znaleźć dla siebie miejsce. Mowa tu także o inwestycjach w żłobki czy przedszkola, ale również szpital z oddziałem geriatrycznym. Ponadto wskazuje, że część ulic w Zielonej Górze jest zaniedbana i to należy zmienić.

Wybory samorządowe 2024 w Zielonej Górze

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Zielonogórzanie wybiorą prezydenta, który będzie rządził przez kolejne 5 lat. W Zielonej Górze o prezydencki fotel powalczy pięciu kandydatów.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u